Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha a görényem...

Mit csináljak ha a görényem megbolondul éjszakánként, és nem hagy aludni?

Figyelt kérdés
6 hónapos nőstény, ahogy nő, egyre hisztisebb és erőszakosabb lesz. Van egy 120x60x80 as emeletes ketrece, szépen berendezve, napközben ki is szoktam engedni órákra a szobában, hétvegén viszem sétálni hámon ha jó az idő. De semmi nem elég neki, ahogy visszateszem a ketrecébe őrült rácsrázásba kezd, közbe még fújtató hangogat is kiad, mindez olyan hangos hogy a szomszéd szobában szüleim sem tudnak aludni, sőt már a szomszéd is rámszólt (panelban lakunk). Ha kimegyek a szobából abbahagyja, ha visszamegyek újra rákezd. Aludni már egyáltalán nem lehet tőle hónapok óta, ezért éjjelre be szoktam tenni egy kissebb ketrecbe, aminek a rácsközei kicsik, így nem fér közé a szája hogy rázni tudja a rácsot. A módszer működött is, úgy ahogy ki tudtam pihenni magam, de most 2 hete rászokott arra hogy a körmeivel kaparja a rácsot, szintén őrült módjára minden erejét beleadja, és így megint nem tudok aludni. Kikészültem, nem bírom tovább, 2 műszakban dolgozom, nem tudok egybefüggően aludni 2 óránál többet soha miatta, már teljesen idegbeteg vagyok etttől. Éjjel kómásan, elég ijesztő gondolataim szoktak támadni iránta, komolyan félek hogy bántani fogom egyszer félálomba, ha ez így megy tovább. Nem tudom kitenni a szobából sehová, nagyon kicsi a lakás. Akartuk, vàrtuk őt, jó tenyésztőtől vettük meg, sok pénzt ráköltöttem hogy mindene meglegyen, vittük magunkkal nyaralni, szerettük, nappal még most is szeretem, de ez így nem mehet tovább. Gondolkozom hogy eladom, de félek nem fog kelleni senkinek, mindenki a kölyköket keresi. Szégyellem magam hogy ilyen kudarcot vallottam, de nem tudok mit tenni. Amiért főleg rosszul esik a dolog, az az hogy egy tündéri kis állat, aki görény létére soha nem harapott meg, betartja az alomra járást is, de nem tűri a bezártságot egyáltalán. Nem tehetem meg hogy éjjelre is szabadon engedem, vagy ha nem vagyok itthon, tele van a szoba elektromos vezetékekkel, szóval ezt nem merem. Mit lehet tenni?
2014. szept. 13. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én akkor még este is kiengedném mészkálgatni!Majd ha éhes lenne visszamenne!:/
2014. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Es ha ejjelre letakarnad a ketrecet hogy ne lassa hogy ott vagy? Mert azt irtad hogy ha nem vagy ott akkor nem ragcsizza a ketrecet :)
2014. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ne verd meg!Akkor csak rontassz a hejzeten!Am nem vallotál kudarcot!Valami hejség nincs ahol nincsennnek vezetékek?
2014. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a letakarós módszert, de nem vált be, nagyon jól tudja úgy is hogy ott vagyok e vagy nem, biztos érzi a "szagomat". :(
2014. szept. 13. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer ha hagyod tombolni. Tudom durva, meg nem is fogsz tőle aludni egy darabig, de addig csinálja ezt az éjszakai tombolást amíg látja hogy figyelsz rá. Nem hülye, direkt ezzel éri el, hogy vele foglalkozzál. Hagyd hadd rázza a ketrecet, fordulj be a fal felé, párna a fejre és próbálj aludni, nem kell foglalkozni vele. Mint ha ott se lennél. Tapasztalatból írom ezt, nálam bevált. Tudom milyen mikor görénnyel kell lakni egy szobában, sőt nekem közvetlen a fejem mellett volt régen a ketrece mert nagyon kis szobám volt. Éjszaka ugyan ezt csinálta a fiú görim, néha felkeltem és egy istenest rávertem a ketrecre, de azzal csak tovább hergeltem. Aztán egy idő után nem foglalkoztam vele és abbamaradt. Megtanulta, hogy éjszaka aludni kell.

A másik amit még javasolni tudok az az ivartalanítás, esetleg a hormon implantátum, mert még 6 hónaposan fiatal lenne az ivartalanításhoz. (de a nőstényeket előbb utóbb úgyis muszáj lesz megműttetni, a túltüzelés miatt) Ha nem tombolnak már a hormonjai akkor sokkal sokkal nyugodtabb lesz.

2014. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is csinálta ezt a lánykám. Kicsit az ölembe vettem, megsimogattam, lenyugodott, aztán visszaraktam az ágyába, simogattam még ott is, beszéltem hozzá, aztán elaludt, és többet nem piszkált.

Ha ez nem használt, akkor párna a fejemre, és nem törődtem vele.

Aztán rászoktunk arra, hogy este lefekvés előtt lefárasztottam, utána jól belakott, és tele pocakkal már nyugton maradt.

2014. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tenyésztő mit mondott? Érdemes megkérdezni, valószínűleg nagyobb a tapasztalata ilyen téren. Neten csak mentett görényeknél olvastam notórius rácstépőkről, több módszer is van, ami bevált (és sok, ami nem). Vagy letakarás, vagy megpróbálod a hordozójába zárni (ha van, érdemes szerezni egyet), esetleg ki is teszed a szobából. Nálunk ez bevált ugyanilyen idősen (előszobában nem zavart senkit, egyszobás lakásban élünk), bár ehhez képest ő egy angyal. Más megoldás, hogy lefekvés előtt leviszed sétálni és jól megfuttatod, vagy a szobában hajtod ki belőle a lelket. Esetleg alvásidő alőtt kapjon vacsorát, tele hassal nem szoktak cirkuszolni.

A többi megoldás valószínűleg nem kivitelezhető, mert javasolták a külső kennelt (panel esetén ilyenről szó sem lehet) vagy a függőleges rácsozatú ketrecet. Az meg gondolom nem működik, hogy nem figyelsz rá, mert láthatóan nem igazán zavarja.

Ha mégsem bírsz végül együttélni vele, előbb a tenyésztőt keresd fel a problémával. Elvileg - ha tényleg jó tenyésztő - ő vissza fogja venni a görényt. (Talán a szerződésben is benne volt, hogy elővásárlási joga van az állatra, ha valami okból megválnál tőle. Nekünk volt ilyen kitétel.)


(Egyébként a kinti alvásnál nem a vezetékek a probléma, azokat békén hagyja a görény, hanem hogy úgy sem hagyna aludni. Nem tudod letiltani arról, hogy felmásszon az ágyra és a lábad harapdálja. Nem jó erre kelni, hidd el.)

2014. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális jelenség a görciknél. Főleg a lányoknál.

A probléma Itt az hogy kicsit felelősségteljesebben kellett volna venned görcit. Több utána járás és tájékozódás.

A görények okosak, figyelnek, tanulnak és okulnak. Az ivartalanítással egyhébb lesz a dolog, de akkor is feszegetni fogja a demarkációs vonalakat.

A legjobb az ha hagyod rázni a ketrecet. Meg kell tanulnia, hogy Te vagy a főnök.

Bántani nem szabad! Soha, mert csak jobban felhergeled és a végén eladni sem tudod majd, úgy vissza vadul.

Nagyon sok türelem és következetes nevelés szükséges hozzájuk. De ezt szerintem minden görcis könyv és Honlap is Írja. Ez nem kutya, nem macska ez egy ragadozó, apró vad. Teljesen másképp kell viszonyulni hozzá. Meg kell érteni mit és miért tesz.

Az ivartalanítás még majd fél év, de addig ki lehet bírni. Más is kibírta, mellesleg az emberi szervezet csodálatos. Zajban is tud pihenni és aludni ha megszokja.

Ha úgy érzed hogy túl nagy fába vágtad a fejszédet, még most add el, mert neki ia könnyebb feldolgozni a családváltási traumát fiatalon, mint nagyobb korában.

De jól gondold meg! Nincs visszaút.

Én mentett és problémás görcikkel foglalkozom, de nincs olyan amelyik ne lenne kezesbárány ha elég időt, türelmet, szeretet fordítasz rájuk és következetes vagy.

Mellesleg asztalossal lehet csináltatni fityingekért fa ketrecet, amelyre ugy lehet rögzíteni a rácsot, hogy nem zörög. De ha már az is idegesít hogy szerencsétlen kapar, akkor tényleg el kell gondolkoznod a jövőtökön. A lányok mindig aktívabbak mint a Fiúk. Van hogy ivartalanítás után is hyperaktivak maradnak. Ez nem bántás, csak számolni kell ezzel is.

2014. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!