Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell egy törpenyuszit...

Hogyan kell egy törpenyuszit gondozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy bújós törpenyuszit. Honnan tudom hogy bújós-e? Valamint hogyan kell gondozni?

2014. szept. 29. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy bújós, hogy pl a nyúlmentésnél keresel örökbefogadható nyuszit, ami bújós.

[link]

itt meg szépen sorban olvashatod az oldalakat. Szánj rá néhány hetet, mert van tanulnivaló bőven.

Ha valami nem tiszta, keress privátban.

2014. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2014. szept. 30. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is bújóst akartam. De hát ez lutri. A miénk megbízható helyről jött kis édes szőrcsomóként, szeretgettem, simogattam, aztán mégse lett bújós. Egy igazi magának való egyéniség lett, aki csak kajaidőben hajlandó hízelegni nekem.
2014. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kim Bo Mao ***** válasza:

A nyuszi ha kicsiként veszed akkor pláne olyasmi lesz mint amilyen a gazdija. Ha jó sokat foglalkozol vele (egy szobában alszotok sokat ki van engedve szaladgálva betanítod a nevére, jutifalat stb.) akkor okos lesz, szinte kutyaszerű. Ha csak úgy tartod, és nem sokat játszol vele stb. akkor "nyuszisabb" lesz, vagyis félénk, nem fogja szeretni az ölbevételt stb. Mielőtt veszel mindenképp olvass szét a neten meg az állatkereskedőtől is kérj tippeket a gondozásával kapcsolatban. Alap dolog hogy kell neki egy jó nagy ketrec-minnél nagyobb annál jobb-szénatartó, táp tartó önitató (de ezek általában járnak a ketrechez). Mindig kell egy valag széna neki, meg korához illő táp. A vize legyen friss, és érdemes egy ketrecre pattintható nyuszi wc-t is venni, mert egy sarokba piszkítanak... Évente kell védőoltás, ami kb 10 ezer Ft is lehet, és muszáj ha azt akarod, hogy ne haljon meg egy szúnyog csípéstől hirtelen...

Eleinte kell a legtöbb türelem, hogy elnyerd a bizalmát aztán egyre könnyebb. Nagyon szerethető állatok.

2014. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!