Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A lány nyuszim ok nélkül...

A lány nyuszim ok nélkül rátámadott a fiú nyuszimra, miért van ez?

Figyelt kérdés

Tegnap elvittem a fiú (ivartalanított) nyuszit állatorvoshoz, mert reszelni kellett a fogából. Aztán még anyukámnak volt egy kis elintéznivalója, ezért körülbelül két óráig voltunk távol. Ezalatt a lány nyuszit bezártuk a közös ketrecükbe (ami nem gigantikus, de épp elég nagy, hogy kényelmesen elférjenek), és ugye nem volt bent semmiféle mag, zöldség meg ilyesmi, csak széna, de azt meg szereti. Szóval, mikor hazaértünk, és kiengedtük a fiú nyuszit a szállítóból, fejvesztve rohant a kislányhoz, de mikor a lányt kiengedtem, üldözni kezdte a fiút, majd kisvártatva belecsípett. Erre a fiú nyuszi meghunyászkodva letette a fejét a földre a kislány állához, de az mit sem törődve belé harapott. És rendesen támadta! Próbáltam szétválasztani őket, így én is kaptam egy-két harapást, és meg kell hogy mondjam, igen fájdalmas volt. Külön ketrecbe raktuk őket, mert utána már a fiú is visszatámadt. Ma reggel egészen elviselhetően bántak egymással, de látszott, hogy idegesek. A lány nyuszi odahajtotta a fejét a fiú elé, persze az még szerintem dühös volt a tegnapi miatt, így csak eltolta. Aztán a lány megint megharapta, és ezt a fiú természetesen viszonozta, szóval megint szét kellett őket választanom. És mikor végre úgy tűnt, tudnak együtt enni, a lány morogni kezdett, majd odakapott a fiúhoz. Végül beraktam őket a külön ketrecekbe, és ott kapták meg a reggelit.


Hozzáteszem, eddig imádtak együtt lenni, együtt kóboroltak a lakásban, együtt aludtak, az ételen eddig soha de soha sem vesztek össze. Nem tudom, mi történhetett. Van ötletek, hogy miért ilyen haragos a lány nyuszim? És hogy mit kéne tennem?



2014. okt. 3. 06:50
 1/1 anonim válasza:
Az anyák területvédők. Elképzelhető, hogy hosszabb ideig voltak külön ezért idegennek tekintette, és ezért támadta meg.Nem kell belőle nagy ügyet csinálni, majd megszokják egymást :)
2014. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!