Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, törpenyúl vagy...

Tengerimalac, törpenyúl vagy patkány?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kisállatot, és úgy tűnik hogy karácsonyra kapnék is egyet. De nemtudom melyik legyen ezek közül mert mindhárom nagyon tetszik. Leginkább személyes tapasztalatok lennének a legjobbak szóval ti melyik ajánljátok és miért? Az lenne a legjobb hogyha lehetne dögönyözni, azért ne legyen síkhülye.

2014. okt. 29. 00:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Csukjás patkányom volt.. állandóan kiszökött a terráriumból,egyszer valahogy elbújt a teraszon és anyám muskátliit megzabáltam. Szegény anyámat a rosszullét kergette, nemelég h patkányunk volt de a muskátlinak is annyi lett. Még úgy is ki tudott szökni h egy 15kg-s sulyzót a terráriumot fedó rácsra tettem. Felemelte :D am jó arc volt, megtanítottam bólogatni,értelmes állat de nem ajánlom
2014. okt. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Tengeri malac is volt. Nagyon büdös de valami hihetetlenül. És egész éjszaka kurjongat. Halál.
2014. okt. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem malacom volt, nyuszim van most. Ha rendszeresen van takarítva egyik sem büdös. A nyuszinak nincs hangja, csak néha kapar, vagy a fogkoptatót rágja, vagy amikor idejött a rácsot tépte egy ideig. De amúgy csendben van:) A malacnak van ilyen aranyos sípoló hangja :D Az enyém akkor tolta amikor hallotta a zacskó zörgését, akkor tudta hogy kap vmi kaját.

Én személy szerint a nyuszit jobban kedvelem, bulisabb. Jó, egyik sem egy főemlős de a nyuszi szerintem okosabb mint a malac.

2014. okt. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Az én malacomnak akkor vizelettartási gondjai voltak mert mindent széthugyozott. Hozzá képest a patkány igényes állat
2014. okt. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Adtál neki külön itatóban vizet?
2014. okt. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszi nagyon okos, profin hazudik (kaja után 2 perccel éhen akar halni), lehet neki trükköket tanítani, szobatiszta, ketrecen belül is csak a wcbe ürít, hangja is van, bár nem egy beszédes állat (ha mérges,,akkor morog/röfög, ha udvarol, akkor zümmög, és ha jól érzi kagát, akkor dünnyögő hangot ad. Meg persze ott a dobbantás), és persze annyira cuki, hogy az már illegális.

Amire nagyon oda kell figyelni, az az etetése, mert nagyon érzékenyek, és könnyen leáll az emésztésük, valamint a bélgyulladás sem kellemes sem neki, sem a gazdi pénztárcájának.

Ha nyuszi mellett döntesz, akkor mindenképp keress nyuszihoz értő orvost is, mert igaz, hogy egy kutyás vagy cicás doki is be tudja oltani, de te sem nőgyógyászhoz mész, ha eltört a kezed.

A másik nagyon fontos, hogy tenyésztőtől vegyétek, így sok betegséget, születési rendellenességet (pl foghiba) megúsztok. Sokszor ráadásul olcsóbb is, mint a kereskedéses bizonytalan származású nyuszi.

2014. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
43%

Nekem volt nyulam is meg tengerimalacom is. Egyiket sem ajánlom, ha a szobádban akarod őket tartani, és aludni akarsz éjjelente. A nyulam ráncigálta folyamatosan, minden egyes éjjel a ketrecét, hogy k_rva hangosan zörögjön, ha adtam neki enni, hogy hagyja abba, akkor is 10 percig volt csak csönd, utána újra... ráadásul 2 naponta teljes körű takarítás, mert ha tovább húztam akkor eszméletlen büdös volt az egész lakásban, és tocsogott a nyúl...

A tengerimalacot elég sűrűn kell takarítani, és nagyon hangos...

Én patkányt akartam mindig is, de jelenleg még nem lehet patkányom.. Amúgy értelem szempontjából is a patkány a jó választás.

2014. okt. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szofi777 válasza:
0%

Tengerimalac vagy törpenyúl


Tm.: nagyon aranyos pici es nem hangoskodik csak ha nagyon éhes..Nagyon szeteti ha ölbe veszed és megsimized; ölbevaló állatka ... Egy kicsit uncsi hogyha nincs barátja, de miután megszokza hogy TE vagy a barátja/gazdija fölmászik az öledbe és a nyakadba.


Tny.: kicsit nagyobb és több gonddal jár.....DE nem emészti meg geljesen a kajáját ezért 70%-át megeszi a kakiját.


Mindkettőre vonatkozik:

-megfürdetheted

-kiengedheted

-füvet legel

-sok zöldséget esznek

-vigyázz! Ha dühös haraphat


Patkányt semmiképp se!!!!!

Ami igaz az igaz nagyon okos tud lenni egy pati, de nekem is volt és NAGYON de NAGYON büdös.... (éa ha annyira tanítani akarod a kiskedvenced, a tengerimalacot és a nyulat is lehet!!!)

Mellesleg a tengerimalac/t.nyúl szebb, mert sokkal szebb a bundájuk.



Én ezeket tudtam javasolni...Remèlem jó gazdija leszel a leendő állatkának......

Sok sikert és boldogságot! ;) ;)

(majd ird meg mit valasztottal!)

2014. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Uristen, nagyon köszönöm a válaszokat, szinte mindegyik nagyon hasznos volt és egyébként a törpenyúl mellettndöntöttem. :)
2014. okt. 29. 12:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyuszit vegyél. Okos, szelíd és ragaszkodó :)
2014. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!