Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért támad és harap a hörcsögöm?

Miért támad és harap a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam egy dzsungáriai törpehörit, nagyon barátságos volt sosem harapott. A 1-2 napja veszem észre hogy mikor benyúlok a kis otthonába, támadni kezd és harapni próbál, és ha nem vagyok elég gyors meg is harap, ezt ma egyszer megtette. Próbált felé Anyum is közeledni, és hát őt is megharapta, az ujja is vérzett utána. Szerintetek mi lehet a baja, amiért ilyen kis ellenséges lett, holott eddig ezt sosem tette?
2014. okt. 31. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kiskorom óta mindig volt hörim, saját tapasztalatokból kiindulva a következőket tudnám mondani.


a.)nincs semmi baja, alapból harcias, csak most már otthon érzi magát az új környezetben, és védi

b.)talán nem kap eleget enni/inni, vagy diszkomfortos számára a helye...ezekben nem állt be valami változás azóta?

c.) ez hülyén fog hangzani, de én egyszer véletlenül egy vemhes nőstényt hoztam el a boltból (eleve hímet kértem, és azt hittem, hogy csak dagi : D ). na ő a szülés előtti pár napban gubózott be teljesen, és lett másmilyen, mint addig

d.) ha nem eszik, vagy nem is jár ki a házából annyit, mind addig, vidd el orvoshoz. lehet, hogy valamije fáj, olyankor minden állat defenzív lesz

e.) ha a fentiek közül egyik sem, engedd ki többet, hogy a szobában futkározzon (tartsd szemmel azért közben a terepet), hátha csak sok a felesleges energiája

2014. okt. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
100%
f) A hörcsög campbell-dzsungi hibrid, és ezek hajlamosak örökölni a campbell természetét, ami erősebben védi a saját területét. Ha ez a helyzet, akkor jobb nem benyúlkálni az alvóhelyére, hanem megvárni amíg magától ki akar mászni és onnantól szent a béke.
2014. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!