Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungi hörcsög tartók nalatok...

Dzsungi hörcsög tartók nalatok mi szamit szelidnek?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom,hogy hogyan szeliditsem meg a hörimet. Vannak jo tanacsok,de engem az erdekelne hogy mit ertetek szelidseg alatt? Megismeri a gazdajat,elvan a kezben,vagy lehet simogatni? 1 hete van meg nekem is a picikem,kisfiu es szoktatom magamhoz. Az elejetol fogva nem szalad el ha benyulok,söt a kezembe is belemaszik,de ettol nagyobb több ragaszkodast el lehet erni vele? Tudom 1 het nem sok,de mar annak is örlök hogy nem rohan el hanem nyugodt marad ha matatok a ketreceben. Neha megharapgalja az ujjamat is,de azert meg rendesem megfogni nem probaltam,nehogy harapjon. Szoval ki milyen szintu ragaszkodast ert el?
2014. nov. 4. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
ragaszkodást (mint mondjuk amilyet kutya vagy szociális állatok mint pl. a patkány mutat) hörinél nem nagyon fogsz elérni, mert magányos, területvédő állatok. Nekem volt dzsungim, nagyon szelíd volt, bemászott a kezembe, engedte magát felvenni stb, de ennyi. :) Esetleg lehet megjegyzi a hangod ha adsz neki kaját szólítsd a nevén és lehet egy idő után megtanulja. :)
2014. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem két dzsungim volt,a leányka engedte kézbe venni magát,a fiúcska viszont a vállamon is elüldögélt egész békésen,és szívesen vette ha kivettem egy kicsit kézbe.

Elég sokat foglalkoztam velük minimum fél órát naponta kivettem őket,kézbe is meg boztonsàgos helyen elengedtem őket szaglászni körülnézni.

Amíg teljesen szelídek nem lettek mindig volt nàlam valami finomságis

2014. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.
2014. nov. 5. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!