Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell vágni a vadászgöré...

Hogyan kell vágni a vadászgörény körmét?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

(Karom, nem köröm. Neked van körmöd.)

Vagy veszel karomvágót (nem egy nagy tétel), vagy körömcsipesszel. Karomvágóval szerintem egyszerűbb. Fontos, hogy ne vágj bele a rózsaszín karomrészbe, hanem fölötte maradj. Ha először csinálod, érdemes kevesebbet csippeteni le a karmából és gyakrabban, te is szokod, ő is.

A titok, hogy a görény egy helyben maradjon. Van, aki lefogja - ehhez kell egy kis gyakorlat. Ha nem tudsz senkit megkérni, hogy segítsen, akkor egy kanálra vajat, olajat vagy a kedvenc vitaminpasztáját rákened (érdemes pasztát használni, olajjal szerintem nehezebb), a hátára fordítod a görényt, és a hasára teszed a kanalat. Nyugiban lesz, te meg levágod a karmait. Ha fáj neki, elhúzza, visít, óvatosan. Van, aki egyből a hasára keni a pasztát, az is megoldható, de utána töröld le a felesleget, ha marad. Én egyszerűen odaadom neki a pasztás tubust, néha kicsit megnyomom, hogy jöjjön, de a görény simán elnyalogatja az üres tubust is öt percig.

Ha belevágtál a karmába, és várzik, Betadine-t cseppents rá.

2014. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,rengeteget segítettél!Ötletes a megoldás!☺☻
2014. dec. 16. 12:02
 3/3 anonim válasza:
Ha margarinos dobozt tart elé, aki fogja, még csomót is köthetsz rá, úgy beleássa magát... :-)))
2014. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!