Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért jó nyulat, tengerimalaco...

Miért jó nyulat, tengerimalacot, csincsillát, degut, hörcsögöt tartani?

Figyelt kérdés
Jó, simogatni lehet. Emellett más?...lehetőleg olyan nyilatkozzon egy adott állatról akinek volt/van.

2014. dec. 28. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert kepesek kotodni,ha mar csak meghallja a hangod rohan a ketrec ajtohoz. Megnevettet. Jo erzes hogy ha egy kus eloleny motoszkal melletted,nem vagy egyedul. Erdekes figyelni oket a viselkedesuket,jo unalomuzok,es persze nagyon aranyosak.
2014. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem nyuszim volt. Kutyát szerettem volna, de arra sem időm, sem pénzem nem lett volna, hogy annyit foglalkozzak vele, amennyit kell.

A nyuszik egyrészt kötődnek, szeretnek és bújnak, de nem sértődnek meg, ha egy napig csak kaját kapnak tőled, plusz nem tudnak akkora kárt tenni alakásban, mint egy épp fogat váltó, magányos kölökkutya. Amúgy az enyémet lehetett tanítani, tudta, hogy gyere ide, marad, meg "pitizett". Nagyon szerettem.

2014. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Szia!

Én tavaly április óta vagyok boldog nyúltartó. Bár, nem ártott volna azelőtt mielőtt megvesszük néhány dolgot olvasni róla. :)

Igen, csak simogatni lehet, de ha van időd, akkor nyugodtan taníthatod is.

2014. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem hörcsögök és tengerimalacok is egyaránt voltak. Azért jók, mert ha nincs annyi ideje egy embernek hogy netán kutyát vagy macskát tartson, de szeretne állatkát akkor ez pont megfelelő neki. Talán a hörcsög volt nekem az amelyik aranyos aranyos de mivel éjszaka aktív kevésbé nyert meg. De a malacok azok kis vicces teremtések voltak. Almát kezdtem enni, hamar visítozni kezdtek, várták hogy ők is kapjanak valamit. Emlékszem egy egész fejes salátát alig 4-5 perc alatt eltüntettek. Falánk de aranyos kisállatok.
2014. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszim van.

Ugyanúgy egyeniséggel rendelkezik, mint egy kutya, vagy macska.

Okos, tanítható, akár agilityre is, mint a kutyák.

Ugyanugy változik a hangulata, mint egy embernek, ha olyan kedve van, akkor bújik, ha megsértődik, akkor az is egyértelmű a viselkedéséből. Profin hazudik, kaja után 5 perccel elhiteti bárkivel, hogy mindjárt éhenhal.

2014. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Szintén nyuszink van. Ugyanúgy viselkedik, mintha kutya vagy macska lenne ;) Szobatiszta, ha olyan kedve van, bújik, ha nincs, akkor csak a lábamnál heverészik, simán indulhatna az Oscar-díjért "éhhalál küszöbén vagyok, pedig 5 perce ettem" alakítás miatt, ha macskás hangulata van, akkor az íróasztalon járőrözik, ha kutyás, akkor elszalad a szájában az alma/mogyoróággal... Imádom, még akkor is, ha rosszalkodik :) Szeretetet képes adni, szerintem ez a legfontosabb!
2014. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Tengerimalac.

Én a Tengerimalacot ajánlom. Egy kis szőrgombóc. aki mindig örömet okoz iszonyú mókás kis állatok. :) nagyon tudnak kötődni az emberhez. :) Én mindenképp tengerimalacot ajánlom.

2015. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
72%
hát én meg azt kérdezem: hogy lehet nélkülük élni? nekem van hörcsögöm, és pár nap múlva hozom haza a másodikat, egyszerűen jó érzés, hogy van valaki melletted, és jó érzéssel tölt el, ha gondoskodsz róla, meg kíhívásokat is tartogatnak pl.:kézhez szoktatás, szaporítás... és önbizalmat ad, ha ezeket sikerül teljesíteni, meg ott van az izgalom, pl.: hogy milyen szíű kölykök lesznek, vgy hogy sikerül-e meggyógyítani és tudod milyen jó érzés ha 2 hónap szelídítés utás egy vadidenen markolássza, és megjegyzi, hogy milyen jó munkát végeztél, vagy ha születik egy alom gyönyörűszép hörcsögbaba...
2015. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 degurl válasza:
Degus vagyok, es fantasztikus erzes. Mintha akisbabad lenne.
2015. ápr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!