Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül három fehér...

Mennyibe kerül három fehér egér tartása havonta?

Figyelt kérdés
Három darabot szeretnék, mert tudom hogy társas lények, viszont csak akkor lehetnek egereim, ha a zsebpénzemből fizetem ki őket. Mennyi lenne három egérre?

2015. jan. 4. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak a ketrec van meg eddig :(
2015. jan. 4. 17:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ketrec megvan az nagyon jó ugyanis az a legdrágább.

A minden napi víz adott ugye :) Szóval csak forgácsot kell venned és magkeveréket. Fresnapf-be tudsz venni 60 literes forgácsot 900ft az nekik hónapokra elég. Zöldség gyümölcs meg mindig van otthon gondolom abból csak nem lesz baj ha adsz nekik belőle.

2015. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A magkeverék is olyan 600-700 ft körül mozog. Szerintem 2000ft-ból kijössz.
2015. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A ketrecbe, ha nincs alapból, akkor vegyél még egy mókuskereket legalább. Házat ha nincs rá keret nem muszáj venni, csinálhatsz nekik kartonpapírból is. Hátránya annyi hogy hamarabb szétrágják mint a faházakat.

Ezen kívül 1-2ezer forintnál nem kerül többe az egér tartás havonta.

2015. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

A mókuskerék mennyibe kerül?:)

2015. jan. 5. 06:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár ezer forint az is, de csak egyszer kell megvenni. Három egérnél viszont nagy kereket nézzél, mert ha egyszerre tekernek benne akkor ne legyen bajuk. Minimum 17-19 centi átmérőset.
2015. jan. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem szintén három egerem van.


Ha ketrecben tartod őket, nagyon figyelj oda, hogy a rácsok között max. 1 centi távolság legyen, nagyobb rácstávolság mellett könnyen kiszöknek. Nem tudom mennyire engedi a zsebpénzed, de ha tudsz, tapasztalatom szerint inkább terráriumot szerezz be, főleg ha a szobádban fogod tartani őket, ugyanis szeretik rágcsálni a rácsot, ami éjszaka elviselhetetlen:) A terrárium magas falú legyen,nehogy kiugorjanak (az enyém 40 cm magas, 35 széles és 80 hosszú), de a biztonság kedvéért rácsot is tehetsz rá.


Mókuskerekek között vannak úgynevezett csendes futásúak, ezt erősen ajánlom, szintén a zajongás ellen.


Lehetőleg kifejezetten egereknek való táppal etesd őket,ugyanis minél jobb minőségű tápot kapnak, annál tovább élhetnek. Az egészségük szempontjából a táp milyensége a legfontosabb. Szerintem ez mindenképp megér pár száz forint pluszt havonta. Emellett zöldség, gyümölcs természetesen szokott lenni otthon.


Ha faforgácsot használsz, akkor tényleg nagyon olcsón megoldható a tartásuk, havi nagyjából 3 ezer táppal együtt. Viszont ha van rá lehetőséged, inkább a pormentesített kenderalmot javaslom(Fressnapfban kapható). Azért tartom jobbnak, mert a faforgács elég poros és az egerek hajlamosak a légzőszervi megbetegedésekre. Ez valamivel drágább, havi szinten kb 2000 forint plusz. Emellett még szénát szoktam használni, az a faforgáccsal van nagyjából egy árban.


Nekem így havonta kb 5000 forint a tartásuk, cserébe aktív, barátságos és nagyon vidám egereim vannak. Szinte folyamatosan popcorningolnak (pattognak) ha ébren vannak, ezzel jelzik, hogy jól érzik magukat!

2015. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sebok ***** válasza:

Szerintem keress egy díszállatos boltot vagy takarmány boltot ahol galamb tápot lehet kilóra venni kb 150ft kilója.teljesen megfelel az egereknek. olyan 100 ft körül van a kukorica kilója is és az apró rica kilója is nos tehát 400 ft ból van vagy 3 kg kajád amit pár hónapig adhatsz nekik. itató legyen nekik 700ft körül van ha nincs a ketrechez.vigyázz hogy a rácssűrűség 1 cm legyen mert amúgy kijönnek. ha véletlen lesz benne egy pár készülj hogy 4 hetente lefialnak neked 8-10 kicsit,amivel vmit kezdeni kell és ha van egy pár meg külön még 1 fiú lehet mégse olyan boldogok..

etetésével még annyit sok-sok zöldség,gyümölcs.az utcán lehet nekik füvet szedni jó alomnak is ha kiszárítod,de frissen(tiszta helyről való) kajának is a lóherét is szeretik nagyon. szalma széna ha van olyan ismerős szuper jó forgácsot nagyszeműt,ne porosat be tudsz egy asztalostól is szerezni. én 500 ft ért veszek egy derékig érő átkarolni nem bíró zsákot,ami nekem 2 éve fogy..

lfogyott wc-guriga tökéletes háznak és olcsó is :)

vagy hagyományos virágcserép. flexxel vágsz rá 2 ajtót,fúróval pár lyukat és ennyi.

hörcsögkereket amíg nem tudsz nekik venni az se gond addig utcán vághatsz egy kusza faágat amin mászkálhatnak.

ha vna kérdésed írj

2015. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, mi újság? Vettél már egérkéket?
2015. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!