Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudok tenni a nyuszi...

Mit tudok tenni a nyuszi duzzogás ellen?

Figyelt kérdés

Nem rég magamhoz vettem egy kb. fél éves kislány nyuszit. Már ivarosodik azt tudom, de biztos, hogy nem azért duzzog. Szerintem azért, mert ahonnan elhoztam ott volt még egy társa, itt nálam nincs és én meg a párom is idegenek vagyunk neki. Olyan szinten duzzog, hogy nem jön ki a ketrecből, amit adok neki finom falatot, répa alma táp stb. nem fogadja el, csak akkor eszi meg ha otthagyom neki és arrébb megyek. Ezáltal sehogy se tudom kicsalogatni a ketrecből.De akkor se jön ki a ketrecből ha nyitva hagyom az ajtót és elmegyek onnan.

Van ötletetek, hogy mit csináljak, hogy kijöjjön és hogy valahogy megbaratkozzon velem?



2015. jan. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent a nemrég? Hagynod kell időt neki, hogy megszokjon. Először csak ketrecen keresztül beszélgess hozzá, próbáld simogatni óvatosan. Előbb-utóbb bátrabb lesz. Nem hinném, hogy duzzogna, az emberi tulajdonság....
2015. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez még nem duzzogás, csak új neki a hely, meg ti is. Kìnáld táppal kézből, beszéljetek hozzá sokat.

Lehet, hogy hetekig fog tartani, amíg feloldódik, kitartónak kell lenni

2015. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hm. Lehet, hogy tényleg türelmetlen vagyok csak az előző nyuszim, aki sajnos elpusztult, már az első nap kijött a helyéről és a hasával azonnal "megfogtam", mert igazi zabagép volt.

6 napja van nálam a nyuszkó. A tápot nem fogadja el a kezemből, a répát pedig szintén csak megszagolja és arrébb megy. Szénát is alig eszik. De a beszédből nincs hiány sokat ücsörgök a ketrec mellett. Persze tudom, hogy új neki minden de tényleg úgy néz ki ahogy elfordul, mintha bevágta volna a durcit, nagyon tündi. :)

2015. jan. 7. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálj neki egy-egy szál kaporral vagy petrezselyem levéllel kedveskedni. Imádják!
2015. jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Próbáld meg kivenni kézzel, és az öledben símogatni sokáig. Aztán egy nagyon kicsi helyiségben engedd el, csináld úgy, hogy mindenképp érintkeznie kelljen veled.
2015. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vedd ki, simogasd,beszélj hozzá kedvesen majd tedd le a földre és hagyd, hadd mészkáljon egy picit :)
2015. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!