Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen orosz név illene egy...

Milyen orosz név illene egy fiú hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy dzsungáriait, de még nagyon apró volt, és az eladó nem tudta biztosra megállapítani a nemét, ő akkor lánynak nézte. Adtam is neki lánynevet, de mint később kiderült, fiúnak született, szóval most nevet szeretnék neki változtatni (Tatjána amúgy, de fiúként nem igazán illik hozzá szerintem) . Nem olyat akarok, hogy Mazsola meg Foltos és társai, hanem rendes személynevet. Az orosz mániám miatt valami oroszt szeretnék, de nem tudom, mi lenne jó hozzá. A Borislav és a Vlagyimir volt, amit elsőre kinéztem, de utóbbi miatt eddig mindenki csak Putyinnal jött (mintha ő lenne az egyetlen a Földön, akit így hívnak). Valakinek valami ötlete?

2015. márc. 22. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Raszputyin!
2015. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

nézd meg ezt az oldalt (Orosz nevek oldala)

És válaszd ki azt amelyiket csak szeretnéd. :)

[link]

2015. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Igor
2015. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Tatjana a Tatianus férfi névből származik, szóval ezt akár becézheted Tati-nak is. Vagy a Tatjanat le rövidítheted Tatja-nak az kevésbé lányos. Így talán kevésbé fog össze zavarodni XD.


Én erről a listáról több tucatot ki tudnék válogatni, esetleg írj ha nem tudsz dönteni.

Amúgy ha ajánlhatok valamit, Épp most foglalkozok egy drámával ami inkább lengyel, de az oroszokhoz is kapcsolódik, és az egyik főbb lengyel szereplőt Antoni Rybak-nak híják. Ha nekem most el kéne neveznem egy hörcsögöt valahogy biztos ,, kicsi Rybak" -nak hínám XD.

2015. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A lengyeleket nem igazán szeretem, de azért köszi. :D


Én alapvetően nagyon lányt akartam, csak hát mégse úgy alakult, vagy talán máshol kellett volna vennem, ahol jobban értenek hozzá az eladók.


Én az orosz, fehérorosz és az ukrán neveket imádom, lánynak annyi szépet találtam is, de talán majd legközelebb lesz alkalmam válogatni közülük, már úgyis tervezgetem, hogy nyáron veszek még egyet, egy winter-white színűt is a vadasom mellé (persze külön ketrecben lennének, tudom, hogy együtt nem szabad lenniük).


A kedvenceim: Szvetlana (orosz), Szvjatlana (fehérorosz), Szvitlana (ukrán), Anasztaszija (orosz, fehérorosz, ukrán), Tatiana (orosz, fehérorosz), Tatyjana (orosz), Tatjana (fehérorosz), Natasa (orosz)...

Meg még a Lena, amit imádok, és bár egy orosz folyó, de inkább a germánok közt gyakori név.


De fiúnevet már nehezen találok, akár magyar, akár angol, akár kínai, japán, koreai közt keresek. Lányoknak annyit találok, de egy fiúnak szinte lehetetlen. Viszont találtam pár orosz oldalt, ahol több ezer fel van sorolva, valamit csak sikerül neki választani.

2015. márc. 23. 03:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem: Abram, Anton, Vlad, Kirill, Lev, Mikhail, Nestor, Stepan, Yakov, Alexei, Antoniy, Armin, Dimi, Dimitri, Fédor, Gogil, Gogol, Iakov, Luka, Lyov, Pavel, Rurik, Sasha, Stefan, Yakov, Miska, Gorkij, Tolsztoj, Bulgakov,
2015. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
pici korba sajna nem nagyon tudják megállapítani a nemeket :/ én is így jártam a hörcsögömmel...egyébként szerintem maradhat a Tatjána mert nemhiszem h megsértődne a lánynévvel ;)
2015. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt is megteheted, hogy nem emberi nevet adsz neki, hanem valami mást (mint ahogy kutyának is ritkán adunk személynevet). Itt van kategóriákba rendezve egy csomó minden, hanganyaggal.

[link]

2015. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyáknak 50% (ha nem több) ma már személyneveket adnak, ami szerintem jobb, ha a gazdi képtelen kitalálni a szokványosaktól eltérő kreatív kutya nevet.
2015. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem ér, csak nálunk az a megszokott, hogy az állat is személynevet kap, ez valahogy jobban mutatja, hogy ő is ugyanolyan családtag, mint a például tesóm. Régebben volt egy macskánk egy nyulunk, ők is személynevet kaptak, most van a tesómnak másik két macskája, ők rendes brit nevet kaptak. Meg például a nagyszüleim és a szomszédaim is mind magyaroknak anyakönyvezhető görög istenneveket adtak a kutyáinak. Szóval ez nálam ilyen berögzült dolog, sose jutott eszembe, hogy Pöttyösnek vagy Muffinnak hívjam a kisállatom. Ha halaim lennének, valószínűleg őket is normálisan elnevezném. :D


Csak most szeretném őt dokinál anyakönyveztetni, ahol mások is szokták, és abban kicsit furcsa lenne, hogy fiú, mégis lány neve van.


Az orosz mellett meg azért ragaszkodom, mert odavagyok mindenért, ami orosz, és ahogy utánanéztem, a dzsungáriai nagyrészt Szibériában és Délkelet-Oroszországban honos, meg Mongóliában és Észak-Kínában, így akkor már kapjon olyan nevet, amit arrafelé használnak. De lehet, hogy elkezdek kínai neveket is keresni, bár azt biztos mindenki furcsálná. Aztán ha mégse találok hozzá illőt, akkor lesz Misi. :)

2015. márc. 24. 04:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!