Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol lehet vadészgörényt venni?

Hol lehet vadészgörényt venni?

Figyelt kérdés

Pest megye környékén vannak erre állatbörzék, ilyesmik?

Prémgörény kapható még egyáltalán? Nyestre gondoltam még, az a nagy álmom, de abba már beletörődtem, hogy nem fogok találni.



2015. ápr. 1. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia:) Boltban.
2015. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ó, és még annyi, hogy interneten nézegettem, pl. gorenykolykok.hupont.hu-n, és alsóhangon 25.000 ft egy kölykök ára. Nekem nem feltétel, hogy ilyen-olyan alomból, vitaminolajjal meg probiotikumokkal (?!) tömött görit hozzak haza (őszintén szólva túlzásnak is tartom az ilyet), tehát ha nem aranyérmes mintagörényszülők kölykét venném meg, az körülbelül mennyibe kerülne?
2015. ápr. 1. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a kölyök görényhez akkor fogadj örökbe egy felnőttet. [link] Őket már az orvosi költségük fejében (ivartalanítás költsége általában) el lehet hozni.

Kezdő görénytartóként főleg ezt ajánlom neked. A mentett görények már kellően szocializáltak, nem fognak harapni, meg van tanítva nekik minden.

Ha viszont kölyköt akarsz akkor nagyon ajánlom a tenyésztőket, hiába huszonakárhány ezertől kezdődnek náluk az árak. Vannak olcsóbb tenyésztők is, nem csak a prémiumok, ez főleg függ attól, hogy milyen színű, vagy szőrtípusú görényt akarsz. Tenyésztőtől azért is jobb venni, mert akkor már a kezdő oltásai meglesznek a kicsinek, valamint a tenyésztő megkezdte a kölyök szocializálását, kevésbé lesznek harapósak, alomra lesznek szoktatva.

Olcsó görénynek pedig híg a leve, ezt saját tapasztalatból írom. Ha például veszel egy kölyköt teszem azt ötezerért, akkor az biztos hogy nem kapott oltásokat. Tehát ezeket adathatod be neki, állatorvostól függően a kezdő oltások kb 15ezer körül vannak. Így már majdnem ott jársz mintha tenyésztőtől vennél görényt, és akkor még nem is beszéltem arról, hogy az olcsó, szaporítótól származó görénynek ilyen-olyan bajai lehetnek, (fülatka, betegségek stb)

2015. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!