Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan értessem meg anyummal,...

Hogyan értessem meg anyummal, hogy nyuszit tenyésztőtől érdemes venni, és nem az állatkereskedésből?

Figyelt kérdés
Ballagásomra szeretnék egy nyuszit. Nem az ár a probléma, mert akkor nem kérném. Viszont ő azt mondja, hogy ha látja egy nyuszin, hogy aranyos, akkor jól van, és úgyis én nevelem majd olyanná, amilyen lesz. Ez részben igaz is, viszont a rossz párosításoknak, állatkereskedésben történt rossz élményeknek (kicsi ketrec, nem megfelelő bánásmód, stb.) következményei vannak. Rossz tapasztalataim már nekem is voltak. Például ott vettük a hörcsögömet, akiről azt mondták hogy lány, majd hónapokkal később kiderült, hogy fiú... Meg sokszor fiatalabbnak mondják az állatokat, csak hogy eladhassák őket. Valamint a nyuszikat 6 hetes koruknál előbb nem szabad elválasztani az anyjuktól, az állatkereskedésekben ezt mégis gyakran megteszik. Ráadásul ott nem is fajtiszta törpenyuszik vannak. Azoknak még a születési dátumát, szüleinek fajtáját, származását se tudják megmondani. Ők csak minél hamarabb elakarják adni az állatokat, hogy legyen pénz. Mostanában sokat olvasok a nyuszikról, olyan oldalakon, amiket tapasztalat nyúltenyésztők írnak, és látni a nyulakon, hogy nagyon jól vannak nevelve. Mert egy tenyésztőnek az a célja, hogy minél egészségesebb, kedvesebb állatokat neveljenek és adjanak el, akik évekig az emberek társai lehetnek.

2015. ápr. 13. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ezeket hiába mondtam el neki...
2015. ápr. 13. 14:49
 2/11 anonim válasza:

Ha te azt kéred, hogy tenyésztőtől vegye, az nem elég?

Miért nem akarja ott venni? Milyen ellenérve van?

2015. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszkodj hozza, hogy egyutt menjetek el kivalasztani. Akkor vissza rudod utasitani, ha nem jo helyre akar vinni es nem allithat be meglepetessel. Kozben keresgelj a kozeli tenyesztok kozott. Ha talaltal egy szimpatikusat, vidd el anyukadat nyuszinezobe.
2015. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Ellenérve:

"Viszont ő azt mondja, hogy ha látja egy nyuszin, hogy aranyos, akkor jól van, és úgyis én nevelem majd olyanná, amilyen lesz."


még nem volt nyuszija soha

2015. ápr. 13. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:

próbáld meg észérvekkel meggyőzni :)

a tenyésztőtől vásárolt nyuszinak ismered a felmenőit, kapsz törzskönyvet hozzá, ez így garanciát ad arra is, hogy fajtatiszta állatot kapsz. továbbá a lelkiismeretes tenyésztő kezéből nem kerülnek ki beteg, örökletes problémákkal küzdő nyuszik, így egy hosszabb életű, egészségesebb társad lehet, álmatlan, átsírt éjszakákat, és állatorvosi költségeket megspórolva. mindemellett a tenyésztőtől vásárolva sem sokkal drágább a nyuszi, mint kisállatkereskedésből, és biztos, hogy azt kapod, amit szeretnél. ne engedj anyudnak, és tartsd magad ahhoz, amit leírtál!

tetszik a szemléleted, látszik, hogy felellőségteljes gazdi lesz belőled, szóval vágj bele! :) nekem is van törpenyuszim, tündéri teremtés.

2015. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől sokszor olcsóbb, mint kereskedésből. Arról nem is beszélve, hogy sokkal kevesebbet kell orvosra költeni.

Mutass neki tenyésztőket, és beteg kereskedéses nyuszikat.

2015. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keress nyuszit magadnak, ne anyudra bízd. Nyilván neki egyszerűbb kereskedésbe bemenni és megvenni. Mint tenyésztőt keresgélni meg minden. Ezt tedd meg helyette és válaszd ki a nyuszit, majd közöld anyuddal hogy ez kell és kész.
2015. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én keresem, nem ő...
2015. ápr. 13. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Keress a közeletekben egy tenyésztőt, ahol van olyan növendék, amilyet szeretnél, és menjetek el együtt anyukáddal. Ott is megláthat egyet, ami megtetszik neki.

(Részben megértem anyukádat, bár én is mindig tenyésztőtől vásárolok. De tényleg furcsa "neten rendelni" egy állatot, "látatlanban". Régebben úgy vettem papagájt, hogy körbetelefonáltam a közeli tenyésztőket, és akinek volt kb. olyan állata, amilyet szerettem volna, elmentem, és személyesen néztem meg és választottam ki, mielőtt végleg döntöttem. Most viszont kénytelen voltam "netről rendelni" egy hörcsögöt, mert sokkal előbb elkapkodják őket, mielőtt meg lehetne nézni a kicsiket - szívem szerint az egyik állatkereskedésből kimentettem volna egy nagyon édes példányt, de végül az eszemre hallgattam)

2015. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az orvosi költségek, az tényleg jó érv.

Lehet, hogy kényelmesebb bemenni egy kereskedésbe, de az ottani állatoknak majdnem fix, hogy lesz valami bajuk, amit nem 2 forint meggyógyíttatni.

Egy lelkiismeretes tenyésztő nem fog beteg vagy vemhes állatot eladni neked, tehát az induló költség tuti kevesebb lesz. És tud segíteni a nyuszi körüli további teendőkben, tud ajánlani tápot, állatorvost, stb. amit az állatkereskedésben nem fognak megtenni, vagy azért mert a saját érdeküket nézik, vagy mert egyáltalán nem értenek hozzá.

2015. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!