Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengeri malacom nem tud...

A tengeri malacom nem tud székletet ütríteni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

egy kis városban lakunk ahol nincs lehetőség arra, hogy orvoshoz vigyük, de már több hete alig eszik és takarításnál szinte nem is találunk székletet. Adtunk már neki kamialla teát (nem sokat mert nem igazán hagyta) és most lehet, hogx az segít, de szerintetek mit kellene tennem? mitől lehet ez?

előre is köszönöm a válszokat és a segítséget!



2015. ápr. 19. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Márpedig csak az orvos segíthet.
2015. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy első írta, orvos, minél előbb! De csak hozzáértőhöz vidd, ha szeretnéd, tudok ebben segíteni, csak írj privit. Ha tényleg több hete alig eszik, akkor már elég rossz állapotban lehet szegény.


Addig is, nekem ez segített székrekedéses malacnál (de ez csak ideig-óráig jó):

- masszírozd a hasát. Ne nagyon erőszakosan, de azért határozottan. Nem kell sokáig, inkább csak gyakran, mondjuk fél óránként 5 percet ha masszírozod, az már jó.

- ha van BÁRMILYEN rezgő/berregő szerkentyűtök (de tényleg bármilyen, komolyan :D), ültesd rá a malacot, és kapcsold be alatta. Ez tul.képp egy hatékonyabb masszázs. Én speciel lábmasszírozó gépre ültettem. Ha több fokozat is van a gépen, akkor mindenképp a legalacsonyabbra tedd és ha melegszik is, akkor tegyél a malac alá egy vastagabb takaródarabot vagy kis törülközőt. Ezt is kb. fél-1 óránként ajánlott, nagyjából 5-10 percre.

- PROBIOTIKUM!! Ha van otthon... Bio-Lapist vagy Gastrofermet (állatpatikában kapni) adjál neki mindenképp. Humán patikában kapható c-vitamin cseppek (Cebion) is fontos lenne.

Rakhatod zöldségre, vagy ha van otthon fecskendőtök, belekeverheted vízbe és azzal adagolhatod. Itatni amúgy is fontos lenne.

Ha puffad is, szintén humán patikában kapható Espumisan-t adhatsz neki.


Egyébként változott még ezen kívül valami a viselkedésében?

Puffadás lehet attól is, hogy olyat eszik, amit nem kellene. Nem adtatok neki véletlenül K betűs zöldségeket?

2015. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szüleim intéztek orvost, szoval ha minden igaz jovoheten elvisszuk.


nem adtunk neki k betuset

es a biselkedesen azt vettem eszre, hogx mar nem visit ha zacsko zorgest hall, es csak 'depressziosan' a kalitka falahaz fordulva osszehuzodva fekszik, szinte meg sem moccan.. nem ertem mi lehet a baj, de majd az orvis elmondja

2015. ápr. 19. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet depressziós lett egyedül
2015. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, ha egyedül van, ez lehet attól is, bár a székrekedést kicsit extrémnek tartom.

De az állatorvos mindenképp nézze meg először.

2015. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sebok ***** válasza:
A rágcsálók vitamin hiány esetén megeszik saját ürüléküket, Lehet ez is egy gond hogy nem találsz ürüléket.Gondold át milyen az étkezése,lehet ez is probléma. a kamilla meg nem jó mert szárít,tehát pont az ellenkezőjét éred el vele.
2015. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!