Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi az hogy egy tengermalac...

Mi az hogy egy tengermalac megeszi a gyerekét?

Figyelt kérdés
tengerimalacm van

2015. máj. 23. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak a tengerimalac. Sok más állat is, ha úgy érzi, beteg vagy túl gyenge az utód, (vagy bármi más okból kifolyólag) nem neveli fel. (Jelen esetben megeszi.) Ez van, ők nem hiszem, hogy érzelmi alapon viszonyulnának ehhez a dologhoz :)
2015. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem eszi meg! Valószínűleg a hörcsöggel kevered, ahol ha jól tudom, előfordulhat, de a tengerimalacnál nem.

Az elpusztult kicsit előfordul, hogy megpróbálja felfalni, hogy a húsevőket ne vonzza oda, de az élőt nem. (Vigyázat, az apa megtámadhatja a kicsit, de konkrétan "megenni" ő sem fogja.)

2015. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Az ok egész egyszerű,ilyenkor a vízigénye is több, és ha nem adnak neki megfelelő mennyiségű vizet, amire szüksége lenne a szervezetének, akkor ìgy pótolja.
2015. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Végh András45678 ***** válasza:
43%
Szerintem is kevered a hörcsöggel.A tengerimalacok intelligensebbek náluk.A hörcsögöknél csak annyi utód marad életben, amennyi emlője van az anyának, feltéve ha nem eszi meg őket.A tengerimalacok sorban állnak az emlőkért.Amikor nálunk születtek tengerimalacok, az anyuka nagyon szépen gondoskodott róluk.A kölykök egyébként születés után is elég nagyok,szerintem meg se tudná enni őket.Mondjuk a mieink különösen nagynak születtek, mert csak ketten voltak:)
2015. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

20 éve tartok tengerimalacokat, jelenleg is van 30db.

Rengetegszer előfordul, hogy a tengerimalac megöli az újszülött kiscocit, mikor szül.

Az az oka, hogy a kismalackán rajta marad a burok, amit leesznek az újszülött cociról, viszont az első szülöttnél még tapasztalatlanok, sokszor el is sietik a dolgot meg bepánikolnak és túlrágják...

szóval az első 1-2 szülésénél érdemes úgy időzíteni, hogy jelen legyél mikor szül, és tudj segíteni neki "kicsomagolni", mert különben előfordulhat, hogy mikor hazaérsz, akkor egy nagy véres baleset eredményét találod a ketrecben...

2015. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
de ritka, szóval én különösebben nem szoktam vele foglalkozni :) de sajnos előfordul.
2015. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A vemhesség és a fialás alatt több fehérjére van szüksége, különben sajnos előfordul, hogy megeszi a kicsit. :(
2015. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontisan az tortent, hogy hazaertem es anyam meseli h szult a malac es van vagy 3 kicsi felmentem a malackahoz es sehol semmi: (
2015. máj. 24. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
3 kis tengerimalac akkora, hogy azt nem tudja megenni egy tengerimalacmama... ott anyukád keze lesz a dologban.
2015. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!