Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degunak mitől hullhat a...

A degunak mitől hullhat a szőre egy foltban? Főleg hirtelen és csak egyik oldalon?

Figyelt kérdés

2 degu él együtt már 3 éve, sose volt semmi bajuk, és most az egyiknek hirtelen az egyik oldalon hátul kihullott kb 1 cm átmérőben a szőre de teljesen és körülötte is fura a színe és tapintásra se olyan finom selymes mint szokott vagy mint a másiké. Ezek kívül borzolja magát és látom hogy nincs jól.


De egyforma kaját kap mindkettő, nem verekedtek szal az kizárható, de akkor mi tudja okozni az ilyen hirtelen foltban történő szőrhullást? Valamilyen vitaminhiány vagy egyéb ötlete van vkinek? (de akkor is felmerül a kérdés, hogy a másik miért van teljesen jól?)

Állatorvosnak ötlete sincs .... Ha van tapasztalata vkinek, örülnék ha megosztaná.



2015. máj. 27. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy allergiás valamire

de amúgy ha az állatorvosnak ötlete sincs akkor ki fogja megmondani? vidd el másikhoz

2015. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valoszínuleg piszkálta az egyik degut és össze verekedtek és biztos megkapta egy kicsit. Nálunk is volt ilyen, nem hiszem, hogy allergiés valamire. De azért a biztonság kedvéért elviheted állatorvoshoz.
2015. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, mert nem volt még degum, de hasonló gondja volt a tengerimalacunknak. Egy foltban hirtelen kihullott a szőre az oldalán, a fenekéhez közel, aztán nagyon hamar szimmetrikusan a másik oldalán is kihullott egy ugyanakkora foltban. A bőre barnás lett és zsíros, ahogy a szőre is zsírosabb lett. Kiderült, hogy pajzsmirigy problémái lettek. Ez kezelhető, de állatorvoshoz kell vinni, keress egy egzotikus állatorvost, a legtöbb nagyobb városban van.
2015. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, ez illene rá teljesen, mert neki is zsírosodik a szőre ott különösen de máshol is, és látni rajta, hogy nincs jól. hát akkor próbálok másik állatorvost, csak igazán bizalomgerjesztő nincs a közelünkben ...

+ furán cuppog is, mintha nem kapna levegőt rendesen, vagy tudom is én, végül is nem kapkodja meg nem is fullad csak egyszerűen cuppog mikor veszi a levegőt

2015. máj. 28. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra sajnos ötletem sincs, a mi malacunk nem adott ki fura hangokat, viszont iszonyatosan éhes volt és mégis fogyott. Kezdetnek szerintem adhatsz neki Vetri dmg-t, mi is azzal indultunk a doki javaslatára, elméletileg nem árthat akkor se, ha más a baja a degudnak, mert csak vitaminos immunerősítő. Az adagolás elvileg rajta van a dobozon. Egyébként merre laksz? Hátha valamelyikünk tud ajánlani egy jó állatorvost.
2015. máj. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálok szerezni akkor ilyet. Komárom-Esztergom megyében, Tata-Tatabánya környéke lenne a legjobb állatorvos szempontjából, de akiknél voltam, azok azt mondták, hogy ilyen kisemlősökre nincsenek felkészülve ...
2015. máj. 30. 07:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltál azóta dokinál? Ha még nem, megpróbálok keresni neked pár nevet. Ha igen, mit mondott?
2015. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk is ez volt a gond. Kiderült, hogy csak a mókuskerék dörzsölte ki.
2015. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!