Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fészket keszíthet a nyulat?

Vanessza0000 kérdése:

Fészket keszíthet a nyulat?

Figyelt kérdés
7nap mulva mar a pici nyusziknak kellene jönnie! Az en nyulal mar tegnap a szőret szaggatta 2 csomoba a szajaba de ha nem szedtük volna ki lenyeli! Viszont az összes füvet a szajaba szedegeti es utana nem tudom mit csinal vele de eltünik meg a szörcsomoi is amit takaritas utan visszatettünk! Egy kesztyüt is bevitt magahoz amit ha anya nem vesz ki a szajabol akkor megfullad tőle! Vagy legalabbis anya allitasa szerint mar olyan hangokat adott ki. Valaki tudja hogy ez mire utalhat?

2015. máj. 31. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A nyuszik ezt csinálják ellés előtt. :))

A szőrét megtépkedi és otthonos lakóhelyet teremt a jövevényeknek.

Nincs ezzel semmi gond.

2015. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha rutintalan anya, (1-2. szülése) akkor bizony félrevezethetik az ösztönök.

Olyat még nem láttam, hogy saját magát megfullasztotta volna.

De pl olyat, hogy a magzatburok lerágása után nem állt meg, és megrágta, megette a kisnyulat, már igen.

Úgyhogy az első szüléseknek vannak ilyen veszélyei.


De vannak rosszul nevelő anyák, akik később se jönnek bele a dologba.


Egyébként ha nagyon ráparázik a fészek dologra, segítsetek rá valamivel, hogy megnyugodjon.

Pl vatta, perlonvatta.

2015. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Most lesz 1.nek anya!

De egyebkent azert is kerdeztem mert csak a szajaba hagyja a füvet es ugy lefekszik es alszik. Nem csinal alul kört vagy valamit , legalabbis eddig nem latszott vagy nem lehetett semmit kivenni mert csak összevissza van ahogy be van teve!!

2015. máj. 31. 12:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tudja hova tenni.


Ki kell alakítani a számára egy védettebb, rejtettebb , nyugodtabb fialtató részt, ahol nincs annyira szem előtt, vissza tud húzódni, nagyobb biztonságban érzi magát.

2015. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegyetek be neki egy dobozt, amibe fészket csinálhat. Mi ek szaporítasz tudatlanul? Nincs elég kidobott nyuszi?
2015. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom a fialolafaja majf szerdan erkezik meg de ha dobozt tennenk be neki azt viszont idő előtt szetragja! Nem szaporitok tudattalanul csak par apro kerdest feltehetek mert egyszer el kell kezdeni valahogy, meg egyebkent is mar rengeteg dolognak utananeztem!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. máj. 31. 13:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Ugyanis már NAGYON VÁRJUK ŐKET!!
2015. máj. 31. 13:45
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Ja, persze, nyilván tudsz mindent...fajtastandard megy, színtenyésztés ismerős fogalom, kiállítás? Orvos elérhető, ha gond van? Nem vagy tenyésztő, csak egy újabb szaporító aki összerak két nyuszit, mert cukik a kicsik...
2015. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hat erre mar kar valaszolni
2015. jún. 1. 20:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocs hogy megmertem kerdezni
2015. jún. 1. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!