Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Már jó ideje keresek ezüst színű vadászgörényt, de sehol nem találok.. Néztem hirdetéseket, kenneleket.. Találtam is egy kisfiút, de sajnos pont lekéstem róla.. :( Majd egy hirdetést találtam..megszerveztük az utat, és napról napra egyre jobban vártam, hogy érte mennyünk.. de még mielőtt elhozhattuk volna sajnos elpusztult, talán a kevés alomszám miatt az anyukának elapadt a teje.

Ti nem tudnátok esetleg valahol eladót?



2015. jún. 1. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Az ezüst színű vadászgörény vásárlásánál nagyon körültekintőnek kell lenned. Csak Megbízható helyről, jó tenyésztőtől vegyél.

Hogy mire figyelj:

Nézd meg mindenképpen a szülőket. Ha két világos színű görény van pároztatva (ezüst-ezüst),esetleg borz mintás vagy fekete szemű fehér akkor nagy valószínűséggel az utódok süketek lesznek. Van egy génbetegség, ami az azonos öröklődő gének útján öröklődik ,úgy hívják:Waardenburg-szindróma (Wikipedia-angol leírás). Csak olyan párosításból vegyél ahol a szülők világos-sötét párosításúak. Kérdezz arra is rá,hogy mennyi kölyök született és mennyi maradt meg,mert az is fontos.Nagyobb almok esetén (10-14) felett max 3-4 elpusztulhat ,közepes almoknál (6-7) olyan 2. Ha ennél nagyobb a pusztulási arány és a gazdája nem tudja megmondani,hogy miért hullottak el a kölykök,akkor legjobb,ha nem veszel abból az alomból. Inkább adj ki érte több pénzd,hozd el távolabbról,de ne spórolj az árán. Ha jól tudom,akkor a Nostofuretti Kennelben van sötét ezüst párosítás hívd fel őket,hátha van még szabad görcsük. Ott biztos egészséges görikét kapsz. Egy süket görénnyel nehéz a kommunikáció,nem tudod semmir sem megtanítani és mégcsak a nevére sem hallgat.

2015. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is kérdezz rá..:)

2015. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hasznos volt a válaszod. Főleg mert erről a betegségről eddig nem is hallottam. Kennelből tényleg jobb ötlet görit vásárolni. Először én a Bajnok vadászgörény kennelre gondoltam, de az előbb olvastam, hogy amit te ajánlottál azok a görik is onnan származnak :D

Rá fogok kérdezni nála..sose tudni.... :)

2015. jún. 2. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a Nostrofuretti kennelt ajánlom. Facebook-on keresd Szabó Livit [link]

Bár úgy tudom most nem születtek náluk ezüst párosításból kicsik, de azért rá lehet kérdezni, hogy mik a terveik.

Az én görényem is tőlük van, ezüst mintás fiúka. Azt tudni kell az ezüstökről, hogy színváltósak, az idő folyamán fokozatosan világosodnak, és a végén teljesen fehérek is lehetnek. Ez különösen igaz azokra a görényekre akiknek az orruk is világos. Az én görényemnek fekete az orra, de idén már sokkal világosabb a szőre mint tavaly ilyenkor volt.

2015. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!