Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün! Mit csináljunk, ha...

Törpesün! Mit csináljunk, ha így meghízott? Kedves mindenki most 3 hónapos a sünikénk, és általános vizsgálaton voltunk az állatorvosnál. Ott megmértük, és 380g volt.

Figyelt kérdés

A doki azt mondta, hogy nincs elhízva, méretét tekintve. Most lett ivarérett. De bárhol néztem, mindenhol jóval kisebb tömegűek az ilyen idős sünik. Royal canin baba macskatápot adtunk neki, de magas volt a zsírtaltalom (19%)ettől bekövetkezhetett a hízás?

Minden nap kapott főtt ételt, a menü általában

tojás, hal, csirkenyak, csirkemell, 20 szem táp, és lisztkukac. Minden este kivesszük játszani és szaladgálni...

A kérdésem az lenne, hogyan fogyaszthatnánk le? nem hiszem, hogy normális ez a testsúly, de a doki azt mondta, ő minden téren nagy... és csak babahájacska van rajta, de az is kevés...

kaphat royal canin fit 32-t? (zsír-fűszer és minden nélkül adtam a főtt ételt)



2015. jún. 3. 21:05
 1/7 anonim válasza:
26%

dagadt sün :D hát bekészülök.

szerintem vigyétek le a kondiba

2015. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt kistestű kutyának való tápot adj inkább neki vagy felnőtt macskatáp. Az ideálisabb mint a junior tápok. Azonkívül elég ha tápot kap naponta. Hetente 1-2 nap adhatsz neki a táp mellé egy kevés lisztkukacot vagy valamit, de nem kell állandó jelleggel minden nap adni neki mindent.

Azon kívül, hogy kevesebb kaját kap és hagyod futkározni nem sokat tudsz tenni.

A nőstény sünöknek nagyobb szokott lenni a tömege.

2015. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Royal Canin Fit 32-t szeretnék adni neki... Hím, és minden nap kapott idáig főttet és lisztkukacot... esténként sokat játszunk mikor felébred. De enni nagyon szeret :D
2015. jún. 10. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy szeret enni, de azért a mennyiségre oda kellene figyelni.


[link] ajánlom ezt a törpesün csoportot.

2015. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak nagyobb és kisebb testű törpesünök. Azt szokták mondani, amég teljesen össze tud gömbölyödni, addig nincs elhízva.

Nekem is kettő van, az egyik nagyon kis picike, alig 300g,még a másik nagy testű, 500g. Mégsincs elhízva, egyszerűen csak nagyobb típus :)

2015. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2015. jún. 29. 09:40
 7/7 anonim válasza:

380gr inkább kevés, semmiképp sem elhízott. 400-600 gr között van a normál testsúly. Futókereket mindenképp vegyél neki (nekik speciális kell,erre figyelj a vásárlásnál).

Én pl nem etetném egy nap ennyi mindennel. :) egyik nap ez,másik nap az.

2015. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!