Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hova tűntek a nyulaim?

Hova tűntek a nyulaim?

Figyelt kérdés
Volt 9 kb 1 hónapos nyulam,de egyszerűen egyre többen tűntek el,most pedig már csak 3-an maradtak(meg a két szülő).Nem tudom hogyan,nem találjuk őket,pedig zárt részbe vannak a kerten belül ,csirkehálós kerítés van, fáskamrában laknak sehol nincs rés.Hova tűnhettek?Semmit nem találunk se a testüket,se nyomokat,semmit.Van két kutyám,szóval nem hiszem hogy róka vitte volna el őket,amúgy is kb 1.80m magas csirkehálós kerítés van csak a nyulaknál,szóval védett helyen vannak.

2015. jún. 15. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
patkány?
2015. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy esetleg valami ragadozó madár?
2015. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
de a nyúl is megeszi olykor a kölykét:( mi tartottunk
2015. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megeszik a kölyköket a szüleik :( ismerősöméknél csak a fejük maradt meg. Ha már nem szopnak szedd szét az anyjuktól.Én a helyedben az apát elvenném már most , hátha ő csinálja.
2015. jún. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először is a csirkeháló nem túl biztonságos, rengeteg állat simán átmegy rajta pl. patkány, nyest. De a nyúl is egy harapással átharapja, ha olyanja van.. Ennek ellenére az én ketrecem egy része is csirkehálós, de tényleg nem biztonságos. Viszont ami nagyon nagy hiba, hogy nem fedett?! Oké, hogy nem ugorja át a majdnem 2 métert egyik állat sem, de bármilyen madár simán elviszi a kisnyulakat vagy egy macska bemászik.. Alulról biztosítva van? Mert a kerítés alatt is simán átpréselheti magát valami vagy átássa magát. Nálunk még mikor nagyon az elején voltunk a csirkeháló alatt kijött az egyik nyuszi, és utána semmi nyoma nem volt ott annak, hogy ásott volna vagy kiharapta volna a hálót vagy elgörbült volna attól, hogy átpréselte magát. kb. mint egy bűvésztrükk. De a saját szememmel láttam. A fáskamra sem biztos, hogy biztonságos. Oké, hogy rés nincs sehol, de a tetőt is ellenőriztétek? Nem tudom, nektek milyen, de nekünk régebben laktak nyestek és azok ették meg mindig a szomszéd csibéit.. Sosem láttuk őket, csak hallottuk nagy ritkán a fészkelődést. Aztán egyszer csináltunk csapdát és elkaptunk egyet. Na szóval rengeteg dolog lehet, mert így nem túl biztonságos a tartásuk. A másik, hogy a két szülő együtt van a kicsikkel? A bakot mindenképp el kell zárni, csoda, ha eddig együtt voltak, csoda, hogy az a 3 életben van. meg az anya.. vagy a bak.. Ha nem is a bak, a nőstény is megeheti a kölykeit, előfordul különböző okok miatt.
2015. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!