Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögöknél mikor és...

A törpehörcsögöknél mikor és hogy lehet megállapítani h hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés
?
2010. márc. 1. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sztem boncolással
2010. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem volt még törpehörcsögöm, de nem látszik ha megnézed?
2010. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Hogy mikor azt nem tudom pontosan, de szerintem egy 3-4 hetes hörcsögnél már meg lehet állapítani, hogy milyen nemű.


Ha arany hörcsögöd van akkor könnyű a dolgod, mivel náluk már ránézésre látszik(egy felnőtt hörcsögnél), hogy melyik a fiú, és melyik a lány.

A fiúnak hoszabb a hátsója, és van rajta két nagy "dudor"

A lánynál ez nincs. (meg álltalában egy lány höri kövérebb, de ez függ a tartásuktól is)

Ha még kicsi a hörcsög(vagy Roboroszky, vagy Dzsungi)akkor emeld fel, és nézd meg, hogy van-e "dudor" a két hátsó lába között, vagy nincs.

Ha van akkor fiú, ha nincs akkor lány.


Vagy úgy emeled fel, hogy a tenyeredben hátra fekteted,


vagy megfogod a feje, és a nyaka között a bőrét (ahogy az anyjuk is hurcolja őket). Ez nem fáj nekik!

Továbbá a fiú hörcsög álltalában hoszabb egy kicsit a lány hörcsögöknél(ha már felnőttek).


Viselkedésileg a fiú höri agresszívabb álltalában, mint a lány. Ha kiveszed nagyobb eséllyel megharap.

Ha úgy veszed ki, hogy a "grabancát" fogod meg, és utána a másik kezedbe teszed le, akkor tuti, hogy megharabb ha fiú.

Legalábbis az én hörijeimnél így volt:)


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2010. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!