Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy anya aranyhörcsög hány...

Egy anya aranyhörcsög hány babát tud felnevelni?

Figyelt kérdés
Természetesen egy szülés lefolyása alatt mennyit képes felnevelni egyszerre maximum?
2015. júl. 10. 18:49
 1/7 macdln ***** válasza:

"Az ivarérett nőstényeknek négynaponta van peteérésük. Ha egy nőstényt és egy hímet a tüzelési időszakon kívül teszünk egy ketrecbe, a nőstény megtámadhatja a hímet. A szíriai aranyhörcsög 16-18 napos vemhességi ideje a legrövidebb az ismert méhlepényes emlősök között. Egy alomban akár 20 kölyök is születhet, bár az átlagos alomméret 8. Egy gyakorlatlan vagy magát fenyegetve érző anyahörcsög elhagyhatja, vagy akár fel is falhatja utódait, ezért kezdő hörcsögtartók számára nem javasolt a faj szaporítása."

8-20

2015. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

És mennyi ideig bírja anyatej nélkül a pici? Azért kérdezem mert van egy-két pici höri akik nincsenek az anyjuk mellett, míg a többiek szopiznak...

2015. júl. 10. 20:34
 3/7 macdln ***** válasza:

Szerintem nem bírják túl sokáig. Ilyenkor még sok vitaminra és tápanyagra van szükségük. Mennyi idősek ?

Sajnos azt nem tudom, hogy hozzájuk szabad-e nyúlni visszarakni a többiekhez. Megpróbálhatod egy ruhadarabbal visszarakni őket. Ha az anyahörcsög nem agresszív, akkor ez működhet. De végső esetben, ha az anyjuk nem engedi, akkor lehet, hogy majd ő visszarakja őket a fészekbe.

Sok szerencsét hozzájuk !

2015. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma születtek reggel.


Rábízom az anyukára őket. Azt láttam, hogy akik lepotyogtak a csőből visszavitte őket. De van amikor meg nem veszi észre ha valamelyik nincs mellette, mivelhogy alszik...

Én inkább nem nyúlok hozzájuk, remélem nem lesz gond.

2015. júl. 10. 21:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos másnap reggelre már nem éltek, talán még 1 mozgott, de aztán már ő se és anyukájuk meg el kezdte őket felfalni...voltak vagy 12-en... :(

Pedig nyugalom volt körülötte és rengeteg fehérjét és sok folyadékot tartalmazó vegyes zöldség-gyümölcsöt adtam neki: tojás, tejföl, sajt, túró, csirkehusi meg minden.


Nem értem mi lehetett a baj? Talán az, hogy valamelyik tesója volt az apuka az állatkereskedésben és betegségben születtek? Vagy pedig az anyuka nem tudta mit kell velük csinálni fiatal kora miatt? Vagy mert a csőben voltak?

2015. júl. 12. 17:57
 6/7 macdln ***** válasza:

Nem vagyok hörcsögszakértő, csak szeretek állatokról szóló könyveket olvasni, na meg a neten is sok-sok cikket olvastam már. 14 vagyok, van egy kutyám meg egy nyulam, meg vannak cicáink és csirkéink, de hörcsögöm, tengerimalacom, csincsillám vagy hasonlóm sosem volt.

Részvétem a picik miatt. :(

Nekünk korábban volt egy nyuszink, aki mindig felfalta a kölykeit.... úgy szerettem volna azokat a kisnyuszikat... nagyon sajnáltam őket Szép nyuszi volt, jó körülmények között tartottuk, jól táplált volt meg minden.... Azt hittük, hogy jó anya lesz, meg majd megváltozik. De nem így lett, így miután már a második alom nyuszi fele halva született, a másik felét meg felfalta elajándékoztuk.

Nem tudjuk mi lehetett a baj. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem csak egyszerűen nem voltak meg az anyai ösztönei, nem tudta mit kell velük tenni., fiatal kora miatt.

De ha egy ideig szoptatta őket, akkor tényleg nem tudom, mi lehetett pontosan a gond...

Az anyukájuk teljesen egészséges ? Na és az apukájuk ?

Lehet, hogy valamilyen genetikai betegséget adott át valamelyik szülő a kölyköknek. Ezért születhettek halva. Anyukájukat tenyésztőtől vásároltad ?

2015. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem valamelyik tesója volt az apuka, ugyanis a díszállatkereskedésben ugyanolyan színű hörivel volt mint amilyen ő is és volt köztük jó pár fiú...


Amúgy még azt is észrevettem, hogy nem sokkal miután megszülte az összes babáját, rettentő idegbeteggé vált... a hormonok dolgoztak nála rendesen...


Volt már anya hörcsögöm, csak abban az esetben minden rendben volt, felnevelte a babáit, nagyon jó anyuka volt, teljesen másképp viselkedett mint a mostani, pedig ő is fiatal volt, de ő tudta a dolgát, na meg az a hörim úgy jött hozzám hogy még a díszállatkereskedés is tenyésztőtől szerezte be, tehát egészséges babákat szült, mert nem a tesója volt az apuka.

2015. júl. 14. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!