Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlnak kell vizet adni vagy sem?

Nyúlnak kell vizet adni vagy sem?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 21:02
1 2
 11/19 macdln ***** válasza:
Persze, hogy kell, miért ne kéne ? Ezt még olyanoknak is tudnia kéne akiknek még sosem volt nyuluk vagy bármilyen háziállatuk! Élőlények ők is, nem tárgyak vagy díszek! Úgy, ahogy az ember is iszik, úgy az állatoknak is szükségük van innivalóra, vízre. Csak annyi a különbség ilyen téren ember és állat között, hogy az ember kiszolgálja magát, mikor szomjas, de az állat nem tudja. Ugyanúgy, ahogy adunk vizet kutyának, macskának, a nyúlnak is kell adni. Kérdező, ez elméleti kérdés volt vagy van nyulad és nem szoktad itatni ? Ha a második eset, akkor mindenképpen itasd meg, ha nm akarod, hogy szomjan haljon ebben a nagy melegben. Nekem van egy egy éves nyuszim, már most nagyon nagy testű és még növésben van, naponta 3-szor kap vizet, mert vagy kiissza az itatóból az összeset vagy belekoszol vagy csak egyszerűen megmelegszik. Minden nap kb. egy litert megiszik.
2015. júl. 18. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 $$$$$ ***** válasza:
Hány éves vagy? Hogy nem tudod hogy minden állatnak kell víz :D .
2015. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 schocko ***** válasza:
0%
Nem kell minden állatnak víz, nagyon sok állat szinte sohasem iszik vizet...hány évesek vagytok???
2015. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, miért pontozott le itt valaki minden jó választ. A nyulaknak, mint a legtöbb állatnak, szüksége van vízre. Isznak a sivatagi állatok is, bár keveset, ahogy a halak és más vízi állatok is. Egyetlen egy élőlényt tudok, aminek egy csepp vízre sincs szüksége egész életében, ez a gundi. Rajta kívül más ilyet nem ismerek. Ti? Mindenesetre nincs szüksége MINdEN állatnak vízre, de a 99%-uknak - köztük a nyulaknak - igen.
2015. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Valaki nagyon osztja az eszt, hogy nyultenyesztokent nem itatja a nyulait! Gratulalok neki az allatkinzashoz! Nekunk evtizedekig volt nyulunk, volt hogy egyszerre tobb szaz. Erdekes hogy nyaron naponta tobbszor is kellett inni adni nekik. Es milyen fura, volt amelyik olyan szomjas volt, hogy a fejere ontottem a frisset mert nem birta kivarni hogy megtoltsem az itatot. Erdekes. Erdelyben nagyon elterjedt ez a hiedelem. A sogornom is kapott nyulat aztan nem ertette miert olyan amilyen szerencsetlen allat. Amit meg az urulekerol irtal az valoszinuleg azert csinalta mert olyan szomjas volt, hpgy kinjaban mar nem tudott mit csinal szegeny!


Amugy elmondom, hogy volt mar hogy mikor turaztunk a patak mellett vadnyulat lattunk inni. Erdekes, biztos o nem hallott meg arrol, hogy a nyulak nem isznak!

2015. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Schocko válaszát azért még kijavítanám: nem egészen az általa leírt dolog következménye a lágybélsár, hanem a vakbélben történő emésztésé. A nyulak a nagyon apró táplálékrészeket nem tudják normál módon megemészteni, közvetlenül kiüríteni a szervezetből. Ezeket a darabokat a szervezet külön szortírozza, a vakbélben maradnak, míg a többi visszajut a vastagbélbe és távozik a szervezetből, a vakbélben maradt darabok emésztését pedig baktériumok segítik. Ennek az emésztési formának a következménye a lágybélsár, amit általában rögtön felesznek. Így már a vékonybél fel tudja venni a vitaminokat. Ilyen fajta ürüléke minden nyúlnak van, teljesen normális. Némelyik viszont különböző okok miatt nem eszi meg, de ezeket most nem írom le.
2015. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez az oldal nem arra való, hogy mindenféle dilettáns leírogassa a fantáziáit és elképzeléseit. Aki itt kérdez, nyilvánvalóan segítséget kér, kár megzavarni bárkit annak, aki nem ért valamihez.

A kérdezőnek ezt az oldalt javaslom, nekem ez segített legtöbbet a nyúltenyésztés elkezdéséhez. Íme a nyúl ivóvíz igénye: [link]

2015. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 schocko ***** válasza:

"Amugy elmondom, hogy volt mar hogy mikor turaztunk a patak mellett vadnyulat lattunk inni. Erdekes, biztos o nem hallott meg arrol, hogy a nyulak nem isznak!"


-a vadnyúl egy távolabbi rokona a házi nyúlnak, mert azok az üregi nyulaktól származnak...az üregi nyulaknak viszont sok esetben fizikailag lehetetlen, hogy vízforráshoz jussanak, mert nem vándorolnak olyan messzire az üregüktől, s előfordulhat, hogy sok kilóméterre lenne valamilyen hely, ami vizet biztosít...itt nem arról szól a vita, hogy fogságban, száraz tápot, szénát etetve, egy szobában uralkodó magas hőmérsékleten (legalább is jóval magasabb, mint az üreg mélyén) nincs szükségük vízpótlásra, hanem, hogy a nyúl fiziológiai adottságai megengedik, hogy szabadban ne legyen szüksége ivásra, itatásra...egyszerűen képesek a táplálékból elegendő vizet biztosítani számukra...egyébként a hörcsögök sem isznak, az egerek egyes tipusai, ilyenkor a mókusok sem, s persze nem isznak a békák, csigák és még sok más állat...

2015. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bár nem nekem válaszoltál, schocko, de én azért válaszolnék neked.

Először is az üregi nyúl is vadnyúl, de te gondolom itt a vadnyúl alatt a mezei nyulat értetted.

Az üregi nyúl és a víz kapcsolatáról nem sokat tudok, lehet, hogy igazad van, de szerintem azért néha isznak ők is, ha nem is patakból, mondjuk pocsolyából. Nagyjából olyan rendszerességgel, mint a tevék. Persze ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Abban viszont igen, hogy az én nyulaim egész évben kint vannak egy nagy területen, semmi fűtés-hűtés nincs. Nem kapnak száraz tápot, csak friss zöld növényeken élnek. Szénájuk van, de nem eszik meg, csak nagyon ritkán néhány szálat. Ezek mellett mégis napi fél vagy egy liter vizet megisznak még télen is.

2015. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!