Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúltól férgeket ember...

Törpenyúltól férgeket ember elkaphatja?

Figyelt kérdés
Mire kell odafigyelni? Legyet kapott be valószínűleg és éritkeztem a férgekkel, de utána mindig mostam kezet. gazdatest nélkül meddig élnek a férgek illetve mennyire veszélyesek rám?

2015. aug. 7. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Bélféreg? A nyulak bélférge emberekre nézve veszélytelen. A nyuszit viszont nem ártana állatorvoshoz vinni, valószínűleg fenbendazollal és esetleg piperazinnel fogja kezelni. Kezelés nélkül súlyos szövődmények alakulhatnak ki, el is pusztulhat. Hogy meddig él egy féreg gazdatest nélkül, abban nem vagyok teljesen biztos, de úgy tudom, 10-12 napot bírnak ki táplálék nélkül. Jó lenne tudni, pontosan milyen féregről van szó.

A nyulak és az emberek immunrendszere egyébként teljesen más, ezért nagyon ritka, hogy átadjuk egymásnak a betegségeket.

2015. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni!
2015. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A nyuszin sajnos már nem lehetett segíteni, Állatorvos látta és azt mondta, valószínűleg legyet kaphatott be...
2015. aug. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!