Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért félős a hörcsögöm?

Napolyi91 kérdése:

Miért félős a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

3 hete vettem aranyhörcsögömet de még most is eléggé félős. A kereskedésben 4-5 hetesnek mondták, tehát fiatalka volt még igencsak. az elejétől fogva szemből nyúlok hozzá (tehát nem ijed meg), beszélek hozzá, nappal hagyom aludni nem piszkálom, az ételt is elfogadja a két ujjam közül, viszont tenyérből csak ritkán veszi el.. Nehezen lehet megfogni, elmenekül, vagy pánikszerűen ásni kezd. Ha mégis sikerül kivennem, nyugtalan, a simogatást se nagyon szereti. Mit tegyek, hogy jó barátok legyünk? Fog ez változni egyáltalán?

u.i: ő az első hörcsögöm.



2015. aug. 22. 23:17
 1/3 anonim válasza:
Szia.Nekem ket darab horcsogom volt,es egy egerkem,es most egy tengerimalacom..Az en horcsogeim 2 es 3 evig eltek..Az enyem aki 3 evig elt eleg lustacska volt,es nem futott el..Viszont ezek az allatok nagyon nem kezbe valoak..Ok mozgekonyak,es azt ne is vard,hogy a kezedbe maradjon :)..Ha ott is marad akkor a simogatas nem igazan az o teruk..Ezt ki kell tapasztalnod,hogy a te horid milyen.Az enyem se fogadta el a tenyerbol a kajat,es kint se evett,de bent igen :)..A tengerimalacom kozel 3 eve van nalam,de meg mindig elfut mikor ki akarjuk venni..Ezert mondtam,hogy minden horcsog mashogy viszonyul a gazdajahoz.Lehet a horid nagyon jol erezte magat ott,es most el lett szakitva a kozegebol.Nyugi valtozni fog a helyzet :).Ha pedig megmarad nehany rossz szokasa akkor az se baj..Lehet o igy vezeti le a feszultseget vagy hasonlo.
2015. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi választ! Mondjuk azt olvastam, hogy ezek az állatok nagyon barátságosak és szeretnek kézben lenni de ezek szerint csak néhányra igaz. Nem baj azért mindent megteszek hátha javul a helyzet.
2015. aug. 24. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, szelíd már? Nekem az előző hörinél hónapokig tartott a szelídítés, és az újjal is egy hónapja küzdök.
2015. nov. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!