Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tartunk tengerimalacból...

Miért tartunk tengerimalacból kettőt, míg nyusziból elég egy is?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mindkettő rendkívül szociális lény. Fajtárs nélkül magányosnak érzik magukat, viselkedési zavarok léphetnek fel illetve pszichés betegségek, mint például a depresszió. Egyik sem fogja elfogadni az embert társának akkor sem, ha napi 24 órában mellette vagyunk. A tengerimalac esetében szépen elterjedt már, hogy minimum kettőt vegyünk. A többség így is tesz. Ez tök jó. Na de a nyulaknál miért nem sikerült ezt még elérni, mikor nekik talán még nagyobb szükségük is van a társas interakciókra (nyalogatás, tisztogatás, összebújás stb.)? Bár a nyulak alkalmazkodó állatok, az egyedüllét sohasem lesz jó nekik. Persze eléldegél magányosan is, de ugyanígy a tengerimalac is. Mindkettő fajtárssal fogja csak jól érezni magát, egészségesebb lesz és kiegyensúlyozottabb.
2015. aug. 28. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sok helyen olvastam utána mielőtt nyuszim lett és azt írták egyedül is elvan, nem gond ha egyedül tartjuk, nem magányos egyedül mint más állatok. Persze mittudomén, nem vagyok nyúl, hogy tudjam mit érez, ahogy mások sem. De gondolom ezért tartanak egy nyulat sok helyen, mert ezt lehet olvasni mindenfelé amit én is olvastam.

Nekem van mellette 4 macskám is szóval úgy gondolom nincs egyedül a nyuszkó. Habár nyilván nem a legjobb párosítás a macska-nyúl, de jobb a semminél talán mert nem unatkozik.

2015. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De pont ezt magyarázom. Kb. minden magyar oldal azt írja, hogy nyulakat lehet egyedül is tartani, teljesen megfelel neki. Azért tettem hozzá, hogy magyar, mert a külföldi oldalak viszont mind azt írják, hogy tilos egyedül tartani. A te nyuszidnak sem jó egyedül, a macskák nem válnak a társává. Nem az unalom kérdése a legfontosabb, nem amiatt kell társ..
2015. aug. 29. 21:15
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom mi az igazsàg, de nekem vannak tengeri malacaim, az öcsémnek meg volt egy nyuszija. A malackàimnak tudom hogy nem leszek igazi tarsasàg,a simogatàst sem igazàn szeretik. Viszont Maja az öcsèm nyula teljessen más volt , egész nap kint volt a lakàsban, jött utànunk, a tesom allangóan piszkàlta, jàtszott vele, és tűrte is sőt tetszett is neki a dolog. Amikor aludtam és nyitva volt a szoba ajtaja, volt hogy arra ebredtem hogy futkoràszik rajtam, nyalogatt...Szóval sokkal jobban ragaszkodott hozzànk, mondhatni a társunk volt, hallgatott a nevère, értette ha valami rosszat csinàlt, akkor elvonúlt egy kicsit durcizott... De valószínűleg azért jobb ha van a nyuszinak is társa. Ez csak a tapasztalatom.
2015. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a nyuszikkal nagyon szoros kapcsolatot ki tud alakítani az ember. Egy bizalmas kapcsolatban a nyulak gyakran keresik az ember társaságát, a közelünkben vannak, akár megtanulnak trükköket, szoktak velük agilityzni stb. Ettől függetlenül igénylik a fajtársat, nélkülük boldogtalanok, még ha ez kívülről nem is látszik rajtuk. Az említett nyalogatás náluk például nem olyan, mint a kutyáknál. Náluk ez ösztönös, amolyan "kényszercselekvés", csak akkor érzik jól magukat, ha kölcsönösen tisztogatják társukat. Itt a kölcsönösen van a hangsúly. Gondolom ti nem kezdtétek el őt nyalogatni. Számára pedig ez igen kellemetlen, szomorú, stresszt okozó dolog, hogy soha nem kap viszonzást. Gyakori a magányos nyulaknál, hogy fiatalon nyalogatják az embert, hiszen eddig a testvéreivel, anyjával volt és megmaradt benne, de miután rájön, hogy soha nem fogják viszonozni, abbahagyják. Az a ritkábbik eset talán, hogy életük végéig megmarad a társuk tisztogatásának ösztöne, hiába nem kölcsönös.
2015. aug. 30. 13:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!