Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fülatkás volt az egy éves...

Fülatkás volt az egy éves nyuszim, sebes lett a háta. Elvittük állatorvoshoz, másnap reggelre meghalt a nyuszim. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap este voltunk autóval egy állatorvosnál(ez azért fontos mert ez volt az első autózása a nyuszimnak), mert sebes lett a háta és sokat vakarózott. Az orvos beadott neki két injekciót, és adott három fecskendő fürdetőt, aminek a vízzel való arányát nagy nehezen kiszámolta. Azt mondta két napig egymás után majd a 10. napon kell vele őt megfürdetni, és nyugodtan fecskendezzünk a fülébe is. Hazahoztuk és megfürdettük, amit nagyon élvezett, majd vissza raktuk a kitisztított ketrecébe. Vacsorázott, ugrabugrált, aztán eljöttem otthonról. Reggel amikor hazaértem ott feküdt nyitott szemmel a helyén :'(

Azonnal felhívtam az orvost, aki szerint infarktust kapott a sok izgalom miatt.

Mi történhetett vele? :((

Azt hallottam hogy nem szabad, hogy a fülükbe víz menjen, de elhittem az orvosnak es egy kicsit nyomtunk a fülkagylójába.

Nem vagyok benne biztos, hogy infarktus vitte el, mert szerintem azonnal végzett volna vele, nem az "izgalmak" után :(

Lehetséges, hogy a fürdetőszer nagyon tömény volt neki?

Kérlek segítsetek, nem tudom mit gondoljak nagyon szomorú vagyok. :'(


2015. szept. 1. 15:04
 1/4 anonim válasza:
Szia! Őszintén sajnálom a nyuszidat. Nekünk is volt egy nyuszink aki sokkot kapott. Egyszer a nővárem állatorvosnak öltözött farsangkor a suliban. Felvitte a szinpadra a nyuszit.A nyúl meg teljesen sokkot kapott a közönségtől. Otthon hívtuk az állatorvost. Az orvos meg beadott neki egy inyekciót. Pár nappal később meghalt a nyuszi. Mi arra gondolunk, hogy sokkot kapot. Mi is fürdettük bár szerintem az nem befolyásolta, hogy meghalt. Bár már elég idős is volt, de még élhetett volna. Most kb 1 hónapja kaptam új nyuszit. A sebekről a hátán sajnos nem tudom , hogy mi baja lehet. Bár most én is izgulok mert ótvaros lettem, és félek hogy ekaphatta a nyuszika. Meg is kérdeztem itt és egy kedves válaszoló azt irta hogy kicsi az esély hogy elkapta. Mindegy. Nagyon sajnálom a nyuszid. Tudom milyen érzés. :/
2015. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :( nem akartam megölni a saját nyuszimat :'( de akkor miért nem jött ki hozzá ha ez ilyen veszélyes? Azt mondta mindenképp be kell vinnünk őt mert ő a napokban nem ér rá :(
2015. szept. 1. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utazás ennyire nem akaszthatta ki. Pontosan nem lehet megmondani, lehet, hogy a betegség, esetleg a gyógyszer volt a baj okozója. A leírás alapján nem nyuszis dokinál voltatok. Lehet, hogy túladagolta
2015. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk,igaz mi a tengerimalacunkkal.Neki is valami bőrbetegsége volt.Elvittük délután az orvoshoz,aki nagy nehezen megállapította mi a baja,ugyanúgy beoltotta valamivel,és adott valami fürdetőt amivel otthon megfürdettük.Másnap délelőtt dolgozni mentünk,megetettük,jókedvű volt,evett jóízűen.Mire délután hazaértünk már nem élt.Doki nem tudta mi lehetett a baj,fel akarta boncolni de addigra már eltemettük.
2015. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!