Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti miért választottatok...

Ti miért választottatok törpenyuszit?

Figyelt kérdés

Kedves törpenyuszitulajdonosok!

Hálás lennék, ha leírnátok, miért választottátok a törpenyuszit, mint kisállatot magatok mellé. :)

Én gondolkodom a dolgon. Kisállattartásban van tapasztalatom, volt tengerimalacom, majd csincsillám is. Ezután egy kb 4 éves állatmentes időszak jött, de már egy ideje hiányzik, hogy legyen valakim, akiről gondoskodhatok.

Ti milyen indíttatásból szerettetek volna nyuszit?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. szept. 13. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva azért, mert mikor gyerek voltam, ideiglenesen elköltöztünk, a szüleim nem engedtek állatot a házba, tehát maradt az udvaron való tartás. Ott viszont csak egy pár négyzetméteres ketrecnek volt hely. Valójában nem akartam nyulat, de makacs voltam, hogy márpedig nekem azonnal kell állat, nem várom meg, míg újra nagyobb udvarunk lesz. Így lett nyuszim, bár nem törpe, hanem normál, nagy méretű. Előtte egyébként volt kutyám. Sosem hittem volna, hogy a nyuszi közelebb fog állni a szívemhez, mint a kutya. Elég hamar ő lett a mindenem, egyszerűen nyúlmániát kaptam, ami azóta is tart. Imádom őket. Nem tudnám megmondani, miért. Szeretem azokat az óriási hátsó tappancsaikat, amivel csak ugrálva tudnak közlekedni szerencsétlenek, az orrukat, ami le nem áll egy percre sem, a farkincájukat, a hosszú füleiket, főleg, mikor lobognak futás közben, szeretem, ahogy csámcsognak, egyszerűen mindent. Plusz nagyon okosak is, egy időben, mikor még volt időm, mindig trükköket tanítottam a nyuszijaimnak. Kevésebb foglalkozást igényelnek, mint egy macska, nem kell sétáltatni, mint egy kutyát, nem pusztulnak el két év után, mint egy hörcsög és még sorolhatnám. Tele vannak jó tulajdonságokkal. Azt belátom, hogy az első nyuszim borzalmasan tartottam, de miután idősebb lettem, kikupáltam magam nyúltartás terén. Sok-sok év eltelt már, s volt hörcsögöm, tengerimalacom, macskám, kutyám meg még sok minden másom is, de a nyúl volt az egyetlen, ami eközben mindig volt és lesz is. Többnyire óriásaim voltak, most is csak azok vannak, de akadt dolgom törpékkel is. Aranyosak meg minden, de inkább az óriás mellett maradok. Sokkal nyugodtabb, szelídebb természetű és okosabb is. Hozzám a nagytestűek közelebb állnak:)
2015. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. szept. 13. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Láttam anno egy videót a neten kicsi nyuszikról, és ott szerettem beléjük. Akkor úgy éreztem, nekem kell egy nyuszi :)

A következő hónapok aztán kutatással teltek, rengeteg weboldalt és fórumot elolvastam, hogy el tudjam dönteni, nekem való-e a nyúltartás.

Azóta egy most már 4,5 éves gyönyörű és egészséges nyuszika a családunk tagja lett :)

2015. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Panelban sok más nem jöhetett szóba(tehát kutya vagy ilyesmi), a macskával az volt a gond hogy majd itt egész nap amikor nincs itthon senki ki tudja mit csinál, egy nyuszit viszont mégis be lehet zárni a ketrecbe ha elmész otthonról.
2015. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A párom egyszercsak hazahozott egy törpenyulat! Legjobb cselekedete volt! Imádom! Szelíd, hízelgő, nyalóka, lehet játszani vele, és valamennyire okos is! :)
2015. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 A nyúlnak épp úgy nem jó bezárva mint a többi állatnak. Szóval ennyi erővel kutyád, macskád is lehetne egy ketrecbe zárva, ugyanaz. Mellesleg a nyúl másik nyúllal érzi jól magát szóval nem árt párosan beszerezni. És csak akkor ha sok időd van takarításra. Mert a nyulak után minden nap kell takarítani. Nyáron én 1 hétre mentem nyaralni, szüleim nem takarították ki a nyulat addig és undorító nagy gombák nőttek a nyúlbudiban. Nem árt figyelembe venni azt is hogy a nyúl sokáig él, és neked addig kell róla gondoskodni, minden nap foglalkozni kell vele, nem elég csak etetni és kész.
2015. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#6 Nincs egész nap bezárva, csak addig ameddig senki sincs itthon(Reggel ~8:00 - ~14:00). És azért az túlzás hogy ennyi erővel kutya vagy macska is lehetne mivel egy nyúl azért inkább egy olyan állat amit ketrecben tartanak.
2015. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 A nyúl mozgásigénye körülbelül a macskáéval egyezik meg. Szóval a 6-osnak abban igaza van, hogy ennyi erővel macskát is tarthatnál egy kis ketrecben. A nyúl nem hörcsög vagy tengerimalac. Az tény, hogy sajnos elterjedt a ketrecben tartása Magyarországon, de ne hidd, hogy ez az egész világon így van.
2015. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :) vegul nem lesz, nem lenne eleg idom ra, es felesleges lenne azert tartanom, hogy egesz nap a ketrecben legyen. Koszi megegyszer :)
2015. szept. 26. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!