Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok! Sokktól meghalhat...

Nyuszisok! Sokktól meghalhat nyuszi? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van..vagyis volt 1 házi nyuszink,egészen ma reggelig.

Természetesen családtagként kezeltük.

Hajnal 1kor arra kelt az egész család,hogy visít kinnt valami eszméletlen hangosan(a nyuszi),és körbe a házon hallatszik a visítás. (Hozzá kell tennem,a nyuszi már nagy-házinyúl tehát,nem törpenyúl,és hogy felnőtt,már kinnt volt a drága az udvaron.)

A párom kiszaladt,1 fekete macskát látott elfutni.

A telefonnal világítva pedig megtalálta a drága Pamacsot 1-2méterre tőle.Feküdt,hatalmas tág szemekkel,nem is pislogott,és eszméletlenül gyorsan vette a levegőt és nagyon gyorsan dobogott a szive.


Behoztuk hordozóba.Megitattuk,enni nem evett.

Sokáig simogattuk,mikor azt láttuk jobban van,lekapcsoltuk a lámpát,hátha elalszik.

De olyan volt mintha rugdosta volna a hordozót,így megnéztük,és konkrétan rángatózott..Nem aludt,tág szemmel jobbról balra,majd a hátára dobta magát..


Én vállaltam,hogy fennt maradok.Másik szobában simogattam,babusgattam,itattam-rengeteget ivott.Enni semmit,pedig nagy haspók volt.

kb 4óráig simogattam,minimálisan csökkent a pulzusa-de még igyis nagyon gyors volt.A szeme már nagyjából néha lecsukódott.Gondoltam megnyugszik,igy hagytam aludni.

2órával később,6kor keltem,és már halott volt.


Nem értem.1 karcolás sem volt rajta,megnéztük.Mindene ép volt,tehát a köcsög szomszéd macskája nem tett benne kárt.


Sokkot kaphatott volna?Valami szívinfarktus félét?

Teljesen egészséges nyuszi volt...

Magamat hibáztatom konkrétan,hogy miért hagytam magéra 2órára...:( mert reggel akartam vinni orvoshoz..éjszaka itt nincs doki:(



Kérlek segítsetek.

L



2015. szept. 17. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Jah,és a szomszédról annyit,hogy elég beteg nő,eddig minden macskát megmérgezett.

Tehát ez is lehet esetleg? (A szomszédba a nyuszi nem tudott átmenni,de átdobhatott valamit..)


L

2015. szept. 17. 15:23
 2/7 anonim ***** válasza:

A nyúl csak közvetlen életveszély hatására, vagy igen erős rémület, félelem, fájdalom hatására ad ki hangot. Ha visított, akkor igen, sokkot kapott, rettenetesen megrémült.

Egy macskától aligha rémül meg ennyire egy felnőtt nyúl. Nem tudom, mitől rémülhetett meg, de igen, elpusztulhat ilyen behatástól, a nyúl nagyon érzékeny a stresszre. Kicsi a valószínűsége, hogy megmérgezték volna, mert akkor nem visít. Biztosan nem lőtték meg? Nincs rajta seb? Ha nincs, akkor sajnos, tudomásul kell venni, hoyg igen, a rémülettől pusztult el.

Azt hiszem, mindent megtettél, amit lehetséges volt.

2015. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sikítás a halálos félelem jele. Abba pedig belehalhat.
2015. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eszméletlenül visított/sírt. Hónapok óta kinnt aludt,van 1 helye..sose volt még ilyen,még csak hangot se adott ki soha.


Lehetett még esetleg görény is,de fekete valami volt..a szomszédnak fekete a macskája (4 éhező szegény macsek),ezért gondoltunk arra.


Nincs rajta semmi seb,még 1 karcolás sincs,megnéztem alaposan,a szőrét "fésülgetve".


Szegény Pamacs..:(

Köszönöm a válaszokat.

Szép napot!

2015. szept. 17. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gyenge volt a szíve, és ennyire megijedt szegény.. Sajnálom nagyon :(

Érdekes, hogy az enyémek is a fekete macskától ijednek meg jobban.

2015. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Részvétem!

És ne okold magadat! Enneél többet nem tehettél volna érte!

2015. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:(
2015. szept. 28. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!