Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, hogy ne csipogjon?

Mit tegyek, hogy ne csipogjon?

Figyelt kérdés
A tengeri malacom állandóan csipog, ha nem csak akkor ha éhes. Reggel már ébreszt 6 kor, sokszor csak elmegyek mellette és szinte visít. Már próbáltam, h letakarom de semmi. Valami hasznos tanács? A lakótársaim megörülnek, nem akarom hogy kitegyék .. Köszi.

2015. szept. 29. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A tengeri mali tartása ezzel jár. Nem tudod úgy tanítani, mint egy kutyát, hogy lepisszeged vagy rászólsz, és csendben marad... Ha csipog, csipog, részben erről kapta a nevét.
2015. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tengerimalacot legalább kettőt kell tartani, mert így magányos és nem érzi jól magát. Többek közt ezért is csipoghat, visíthat állandóan.
2015. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém azért visongott, mert egyedül volt (így utólag rájöttem). Ezen az sem segít, ha naponta több órán át foglalkozol vele.

Szóval vagy szerezz neki komát, vagy keress más gazdit neki.

2015. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól mondják a többiek kell egy társ. Ha unatkozik is csipoghat.De kell élelem is elé. Tegyél be sok sok szénát abba szeret elújni, meg rágcsálni. Ha rágcsál nem csipog:)Alma szelet, répa szelet is legyen neki téve. Sütőtököt, céklát is szereti. Plusz kell házacska az is gond lehet ha nem érzi biztonságba magát. Oda el tud futni el tud bújni. Rakhatsz be nagy műanyag labdát, amibe lukakat fúrva és táppal magokkal megtltve tudjátszani. Ha bökdösi khullanak a szemek. Játékautómatából tudsz gömbör szerezni hozzá. lyan gömd ami szétcsavarható sátk van a közepén. Remélem tudtam segíteni. Persze ha éhesek lesznek reggel akkor ketten fognak szirénázni. Ahogy megmozdultam az ágyban és látták hogy ébren vagyok kezdődött a koncert :)
2015. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!