Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sovány a vadászgörényem és...

Sovány a vadászgörényem és foltokban kopaszodik! Mi lehet a baja? 6 éves, ivartalan hím.

Figyelt kérdés
Most ősszel kezdett romlani az állapota, nyáron még semmi baja nem volt. Lehet, hogy alultáplált vagy más betegség lehet ? Sajnos az utóbbi időben "csak" napi kétszer etettem, mert van egy egy éves kisbabám...de most vettem neki multivitamint, féregirtó pasztát, frontline tetűirtót...(a frontline-t mindig használtuk)csak nyáron a vizezéssel lejöhetett...és visszatértem a nyers hús kosztra (megfőztem neki az utóbbi időben)a hasa nagy, de a bordái látszanak és ritka a szőre...nagyon szeretném megmenteni!

2015. okt. 19. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed orvoshoz...?
2015. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
El fogom vinni, de még picit várok 1-2 napot, hátha lesz javulás, mert hátha "csak" paraziták voltak benne, vagy vitaminhiánya volt, ma már kivettem egy kicsit sétálni, étvágya is volt. Addig pihenget meg eszeget, nagyon gyakran ránézek.
2015. okt. 19. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A kisbabádat is csak akkor fogod orvoshoz vinni, amikor már napok, hetek óta kínlódik és egyre romlik az állapota?
2015. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rezi Dencia ***** válasza:
100%
Én nem várnék a helyedben. Egy időben nekem is voltak vadászgörényeim. Ilyenkor fontos azaz 1-2 nap is.
2015. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem rohanok azonnal orvoshoz semmivel, az orvos nem félisten...hiszek és bízom abban hogy a természet tökéletesetett alkot legyen szó akár állatról akár emberről. Az immunrendszer aktivizálja magát először ne a gyógyszernek tituált mérgek....a kisbabát se viszem azonnal orvoshoz, mert akkor tönkretenném az immunrendszerét. A görcivel is így vagyok. Ha nagyon bágyadt vagy lázas lenne hányna az más...de csak sovány szegénykém úgy gondolom a főtt husok nem tettek jót neki, most visszaálltunk nyershusra. Ha nem erősödik akkor elviszem az állatdokihoz, de csodákra az se képes, műtétről meg nem lehet szó mert idős hozzá az állat nem biztos hogy kibírná főleg ebben a legyengült állapotban. Ezért gondoltam hogy próbálom először erősíteni.
2015. okt. 19. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
6-8 évig élnek a vadászgörények. lehet, h nem sok van neki hátra.
2015. okt. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az, hogy nyers vagy főtt a hús, az csak annyiban különbözik, hogy a főzés során elpusztulnak a kórokozók, tápértékében ugyanaz. A görik nagyon ritkán férgesednek, és látszik. így nem hiszem, hogy azzal terhelni kellene az állatot. Viszont a dokihoz el kellene mindenképp vinni, nagy valószínűséggel mellékvese betegsége van.
2015. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagy has, kiálló bordák lehet még lépmegnagyobbodás is, vagy esetleg bélgyulladás. Ha a kopasz foltok a hátsója felé vannak akkor mellékvese megnagyobbodásra is lehet gyanakodni.

Én mindenképp elvinném orvoshoz, és nem várnék vele napkoat, hátha jobban lesz. A görények nagyon jól tudják titkolni a betegségeiket, és ha már nagyon látszik rajtuk, hogy leromlott az állapotuk akkor már nagy szokott lenni a baj.

Csak egy példának, mert most történt velem pont két hete. A görényem egyik napról a másikra elkezdett hányni, ment a hasa, és egyáltalán nem akart enni. Azonnal mentem az orvoshoz, mert azt hittem, hogy lenyelt valamit és bélelzáródásra gyanakodtam. Megműtötték, kiderült hogy semmit nem evett meg, viszont valami mégis elzárta a beleit. Az egyik nyirokmirigye volt begyulladva és babnyi méretűre duzzadva. Ez nyilván nem egy nap alatt történt vele mert előtte teljesen egészséges volt az állat, semmi jelét nem mutatta, hogy beteg lenne. Egyik nap még jól volt, aztán másik nap KO.

Már csak ezért sem halogatnám annyira azt az orvosi látogatást, a görényed érdekében.

2015. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Epeköve van,hétfőn voltunk állat dokihoz, kapott rá egy pasztát ami feloldja, 1 hónapig kell kapnia. Szóval rendbe fog jönni :)
2015. okt. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!