Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm miért rágja...

A hörcsögöm miért rágja eszeveszettül a ketrecet?

Figyelt kérdés
Egy éves lány robi hörcsögről van szó. Eddig nem rágta. Minden takarítás alkalmával kap valami új dolgot a ketrecébe. Van még 2 hörim rajta kívül (másik ketrecbe) , és szoktam cserélgetni a dolgokat, vagy beújitok valamit. Van bent neki mókuskerék (teli), van emelete, van fürdőhomokja, van fahídja, van fából üreges háza, van wc papír gurigája. Persze tálja és itatóját is. Sajnos nem szelíd így nincs kivéve sose, próbálom kárpótolni sok mozgástérrel, és a variállásokkal. De este mikor lekapcsolom a villanyt, és csak a tv megy fel megy az emeletre és rágja a ketrecet, aztán megunja , és végigmászik a ketrec tetején legugrik, és visszajön rágni. Miért csinálja?
2015. dec. 4. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Több oka lehet.


1) Így koptatja a fogát, mint az összes rágcsáló (nyulak, deguk is rágják)


2) Unatkozik


Mindkét esetben beválhat, ha beteszel erre a célra valamit, amivel el tud szórakozni a rács helyett. Sokan a száraz kenyérhéjára esküsznek. Mindenképp valami kemény kell, hogy rendesen tudja koptatni rajta a fogát, mint a rácson. Próbálkozhatsz dióval is (héjával együtt), el lesz vele egy darabig míg megtöri.

2015. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem erre az egyetlen megoldás az volt,hogy terráriumba helyeztem át,miután már az egész család nem tudott aludni tőle éjszaka :D
2015. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!