Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy éve kaptam egy nyulat,...

Egy éve kaptam egy nyulat, aki akkor 2 éves volt. (Az előző tulaj allergiás lett. ) Úgy látom, elég kanos mostanában. Pároztassam?

Figyelt kérdés

Egy tenyésztő ismerős azt mondta, szívesen fogadná. (Szép nyuszi egyébként, lógófülű törpe, származási lappal.) Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi első sorban. Jó neki, ha párszor "kiéli" magát? Vagy jobb neki, ha sose tudja meg, milyen? :D Már hallottam pár véleményt ezzel kapcsolatban, de eltérőeket, ezért is kérdezem.

(Ennyi idősen már nem szeretném kiheréltetni.)


2015. dec. 5. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

2 évesen még nem idős az ivartalanításhoz. Jó körülmények között 1o + évig és élhet.

Nem tudom pontosan mit értessz az alatt, hogy kanos. Ha vannak nőstények a közelben, nem fog javulni a helyzet akkor sem, ha pároztatod,párzási időszakban ugyanúgy hajtani fogja a vére.


Plusz több nyuszi él a világon, mint amennyire szerető, gondoskodó otthon lenne, teljesen felesleges tovább szaporítani őt.

2015. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Papagájos válasza:

A nyulak nem emberek, nem úgy működnek. Nincs olyan, hogy "kiéli" magát...


Nyúlból már nagyon szaporított, fölösleges példány van.


Az ivartalanítást már leírta az első.

2015. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bakokat sosem késő ivartalanítani és 1000 meg 1 előnye van. Az én egyik bak nyuszim 8 évesen lett ivartalaníttatva mindenféle probléma nélkül. A bakok esetében ez egy roppant egyszerű rutineljárás, csak a nőstényeknél veszélyes az idősebb kor, habár 3 év még sehogysem idős.


Amúgy meg felejtsd el a pároztatás ötletét! Egyrészt így is rengeteg gazdátlan nyuszi van, ne szaporíts! Másrészt teljesen felesleges, semmit nem fog megoldani, az ösztönei ugyanúgy hajtják majd.

2015. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!