Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet depressziós a...

Gyümölcskosár kérdése:

Mitől lehet depressziós a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nagyjából két hete látom a malackámon, hogy nem iszik, keveset eszik, azelőtt rengeteget ivott, nyugtalan ha dajkálom. Körmei levágva rendesen van tartva. Bár pont két hete voltam kórházban 2 napot azóta ilyen. Sokat dajkálom, de hiába. 4 éves tudom nem fiatal már annyira. Attól félek hirtelen megöregedett, és lehet hogy már nem sokáig fog élni. Eszeget, de főleg sok tápot. AZ nem lehet a baja, hogy magányos mert van egy fiatal fiúcska társa aki szerencsére makk egészséges. Kb: 2 hónapja vannak együtt nagyon szeretik egymást, a kicsi állandóan berreg neki, popsi rázás,stb. De Macikám már sokszor menekül előle. Nem értem mi történt vele, a kórházba menetelem előtt semmi baja nem volt. Ja és fogyott is, vagyis összement kissé. Betegnek nem látom inkább depressziósnak. Ha meg dajkálom ugrál az ölemben. Azelőtt nem csinált ilyet. Létezik, hogy megviselte a hiányomat ami csak 2 nap volt? Februárban is voltam kórházban de akkor nem voltak ilyen tünetek. Remélem nincs baj. Mi a véleményetek erről?
2015. dec. 5. 22:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz! Nem neked kell megállapítani, hogy beteg-e, mert nem vagy szakember. Ha fogyott, akkor nem eszik eleget, annak pedig oka van. Például a fogának a túlnövése, ami akadályozza az evésben, és pont 4 éves korban szokott kezdődni. Egy dolog biztos: hogy nem a te társaságodnak a kétnapos nélkülözésétől lett ilyen.
2015. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Depresszió helyett betegségre gondolnék. Állatorvos látta már? Mert vannak olyan élősködők amitől ezeket produkálhatja a malackád. És akkor a fiatal is veszélyben van, megfertőzheti.


Nem tudom ismered-e ezt az oldalt, de érdemes szétnézned rajta. Talán rájössz mi lehet a malackád baja, de állatorvosnak akkor is látni kellene.

2015. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2015. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Elfogom vinni orvoshoz! De eszik azért csak kevesebbet! De érdekes módon a fogai pont akkor kezdtek volna túlnőni, amikor kórházba kerültem? Addig miért nem? Mindenképpen elviszem orvoshoz de remélem nincs semmi baja. Nekem volt régebben is malackám, egy lány és ő 6 évet élt, soha nem volt fog problémája. Ez a malackám is fiú, mint a kisebbik. Gondolom ha nagyon túlnőttek volna a fogacskái, akkor nem is enne egyáltalán nem?
2015. dec. 5. 22:44
 5/26 A kérdező kommentje:
Most olvasom ezt az oldalt, érdekesnek tűnik. Csak hétfőn tudom orvoshoz vinni. Nagyon sajnálom szegényt olyan kis bújós kis nyugodt volt nemrégen, Nagyon szeretem őt, de persze Manót a kisebbet is. :)
2015. dec. 5. 22:48
 6/26 A kérdező kommentje:
Viszont a vizelete, és a széklete rendben van, mert azt is figyelem neki.
2015. dec. 5. 22:50
 7/26 anonim ***** válasza:
A doki biztosan megmondja mi a baj. Lehet hogy valami könnyen kezelhető oka van. Remélem minden rendben lesz! :)
2015. dec. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is nagyon remélem, hogy nincs nagyobb baj! Nagyon szeretem, úgyhogy mindent megszeretnék tenni érte!
2015. dec. 6. 08:19
 9/26 A kérdező kommentje:
Drukkoljatok holnap, hétfőn reggel viszem Macikámat doktor bácsihoz. Azért izgulok nagyon, nehogy valami komoly baja legyen.
2015. dec. 6. 19:02
 10/26 anonim ***** válasza:
Mi újság? Mit mondott a doki?
2015. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!