Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobb alom dzsungár...

Melyik a legjobb alom dzsungáriai törpehöri számára?

Figyelt kérdés
pellet, forgács, az a színes kis papírgolyó, macskaalom, csincsilla homok

2015. dec. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A papírgolyó és a macskaalom mérgező lehet, veszélyesek, nem ajánlott, ráadásul - főleg a papír - elég büdösek is.

A homok nem rossz, de csak egy részre ajánlott, amiben szeretnek "fürdeni", viszont ha az egész ketrec tele van vele, az egyrészt túl poros, másrészt ha száraz homokról van szó, nem tud benne jól ásni, fészket, búvóhelyet építeni stb. Büdösebb is és takarítani is nehezebb.

A forgács és a pellet mindkettő jó, mindkettőnek van előnye-hátránya. A pellet jobban szívja a nedvességet és a szagmegkötő hatása is nagyobb, természetes közeget nyújt, de a hörcsög nem tud benne "építkezni" ráadásul kényelmetlen is, kemény. A forgács talán a legjobb a hörcsögöknek, bár szag- és vízmegkötő tulajdonsága nem olyan erős és jóval porosabb is, mint a pellet, de kényelmes és jól lehet benne áskálódni, fészkelődni. Szerintem jó minőségű, kevésbé poros forgácsot válassz!

2015. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem vannak dzsungáliai hörieim és tapasztalatból a fa forgács.
2015. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem a forgácsot válaszd. Nekem csak volt hörim. :(
2015. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 is tudja ám, mit beszél, amikor az állat fajtáját se tudja rendesen leírni... Így a hörik legalább külön vannak?... :/
2015. dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
forgács, ami nem poros, nem szúrós
2015. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!