Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom, hogy nőstény...

Honnan tudom, hogy nőstény tengerimalacom mikor fog kölykezni, ha nem tudom mikortól vemhes?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 12:34
 1/5 anonim válasza:

Ha már lassan itt az idő,akkor elkezdi csinálni a fészkét.

Ha meg már tényleg szül,akkor azt fogod látni hogy folyamatosan nyaldossa magát lent.

Az utolsó pár napban már nem találja a helyét,és gyakrabban nyöszörög,ami persze az ellés jöttét jelzi.

De olyankor nem szabad zaklatni,csak hagyd őt,hisz tudja mi a dolga.És ha netán a hímmel van együtt,akkor azt el kell különítenie tőle,még mielőtt szülne.

2016. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi , sokat segítettél !
2016. jan. 8. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb 64-72 napig vemhesek, szóval kb 2 hónap.

Ha már körte alakú, akkor 1 hónapon túl van, ha pedig már a picik mocorognak, akkor 2-3 hét még. Ha hallod, hogy rágnak, csattog a babák foga, akkor max 1 hét :)

Ellés előtt általában egy sarokba leülnek, ha jönnek a fájások, akkor olyan, mintha csuklana, úgy ugrik.

Általában éjjel szülnek, nálam hajnali 2-kor indult meg az ellés, én végig vártam, pont vacsora után voltunk, tehát akár egy kiadós kajálás után is lehet babázás :)

2016. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a segitséged!
2016. febr. 4. 18:17
 5/5 A kérdező kommentje:
A tengerimalacomnak megint lesznek kölykei és a mai napon már a 67 napban van.Ül egy helyben és mint ha csuklana egy helyben,ez már az ellés jöttét jelzi?
2016. máj. 25. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!