Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány literes egy 40 cm hosszú,...

Hány literes egy 40 cm hosszú,30 cm széles 30 cm magas akvárium?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy kell kiszámolni xdd
2016. jan. 9. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szorozd össze három számot és oszt el ezerrel nem bonyolult :D
2016. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne szórakozz! :(

De kisemlős kategóriába úgysem való a kérdés, ez nem terrárium, csak egy kis börtön!

Legfeljebb pár garnélát vagy néhány guppit, esetleg egy bettát tartanék ekkora helyen! Emlőst semmi esetre sem!

2016. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést biztos nem ide kellett volna feltenned, na de a lényeg: 4*3*3*=36 liter. Ezt nem nevezném akváriumnak.
2016. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

36 liter, ahogy mondta az előttem szóló. Kétféleképpen tudod könnyen kiszámolni.

Vagy összeszorzod 40x30x30=36000 és elosztod 1000-rel, 36000/1000=36 liter.

Vagy az értékeket elosztod tízzel, tehát 40/10=4, 30/10=3... és ezeket összeszorzod 4x3x3=36 liter.

Mind a két számolás módja azon alapul, hogy egy köbdeciméter=1 liter. 1 deciméter 10 centi, és mivel a térfogatot számolod ki, 10x10x10=1000. Tehát 1 köbdeciméter=1000 köbcentiméter=1 liter.

Terráriumnak nagyon kicsike, még törpe kaméleont sem igazán lehet benne tartani. A kisemlősök nagy részének ez nagyon kicsi, mondjuk egy törpe hörcsögnek elég lehet, de arra inkább ketrec az ideális, bár nekem kicsivel nagyobb helyen van.

Ha akváriumban gondolkodsz, halakkal, akkor abba hím guppik/ 1 hím betta, törpe cory mehet, vagy néhány nanohal (de pl a neonhalnak már kicsi, mert rajhal, minimum 60 cm hosszú kellene, de inkább 80).

Törpe gömbhal számára ideális, de őket más fajokkal nem lehet tartani, a gerincteleneket tápláléknak nézi, a fátyolfarkú halakat csipkedi és amúgy is kicsi az akvárium mellé más halhoz. Figyelni kell, mert elég érzékeny halacska.

2016. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

"mondjuk egy törpe hörcsögnek elég lehet" - miért pont szegény törpehörcsögöt akarod kínozni????


Egy törpehörcsög MINIMÁLIS helyigénye ennek a duplája, és akkor még csak a nagyon minimumról beszélünk! Valóban kicsi az állat, de nem vigyázzállásban kell, hogy elférjen benne, a felszerelés is helyet foglal el, és kifejezetten nagy mozgásigénye van, amit nem lehet teljes egészében egy futókerékkel kiváltani!!!!

2016. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem 65x45-ös alapterületű ketrecben van. Viszont majd az összes háziállatos oldalon hasonló minimumérték szerepel. :) Nem tartok régóta hörcsögöt, de jól érzi magát. A hörcsög nem hal, ki lehet venni, nem lesz ammóniamérgezése a ketrecében, ha gyenge a szűrő. Ennek ellenére igazad lehet. Neki is kell az élettér.

És sajnos az is igaz, hogy sok oldal például az aranyhalaknak 30 litert ír, mert fogalma sincs róla az írónak, hogy meddig él és mekkorára nő, mert nem képes kellő ideig életben tartani.

2016. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os: látod, milyen jó az aranyhalas példád:) Bár én még szerencsére nem láttam sehol ilyen "téveszmét" (mármint hogy aranyhalat 30 literbe! Brr!! Borzalom!!

Igen, a magyar állatvédelmi szabályozás sajnos csak annyit ír, hogy a minimum egy gerinces állat számára a 30 liter űrtartalmú férőhely. Ez alapján a kérdező felszerelése még meg is felelne:( Sajnos:(

Azonban az európai szakirodalomban a legkisebb minimum alapterület 60*40 cm (a te ketreced ezt ugye "teljesíti"), de Nagy-Britanniában 3000 cm2-t javasolnak (ami pl. 75*40 cm), Németországban a minimum(!) pedig 100*40 cm. (Tudomásom szerint ez a legszigorúbb szabályozás a világon.) Egy törpehörcsögnek is!!!

Azon kívül itt is igaz a megállapítás, ami a legtöbb madárnál és egyes halaknál is elfogadott, hogy a hely ugyan legyen arányos, de mégis lehetőség szerint legyen nyújtott alakú, hogy az adott állat minél hosszabb távot tudjon a kalitkában / ketrecben / akváriumban is megtenni.

Persze, a madarat röptetni kell, a hörit meg simogatni:), de egy ketrec akkor megfelelő, ha az állat alapvetően jól érzi magát benne akkor is, ha a gazdi épp nincs otthon (vagy alszik:))


Ez az akvárium kb. arra jó, amit a 2-es válaszomban felsoroltam - esetleg még pár fajta nanohal szóba jöhet, bár pl. nekem nem volt szívem beletenni egy 50*20-as, 30 literes akváriumba a galaxy razbóráimat sem, mert egyértelmű, hogy az 50 cm-es akvárium sem elég hosszú nekik, iszonyú gyorsan mozognak, annak ellenére, hogy nagyon kicsik. Vagy karanténakváriumnak vagy növendékek nevelésére vagy vészhelyzet esetére ideiglenes megoldásnak. Minden másra kicsi.

2016. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A válaszodat olvasva, beszerzek neki egy nagyobb ketrecet. Az az igazság, hogy rágcsálótartást tekintve eléggé kezdő vagyok, hüllőket és halakat, kétéltűeket régóta tartok. A törpehörcsög karácsonykor került hozzám. Köszönöm!
2016. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)
2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
36 liter. ennyit kellett volna válaszolni nem lehül..ézni a kérdezőt
2016. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!