Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális ez egy hörcsögnél?

Normális ez egy hörcsögnél?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve volt egy hörcsögöm, ami kisebb alvásszünetekkel szinte egész nap tekert és aktív volt. (dzsungáriai)

Most hétfőn kaptam egy aranyhörcsögöt. Alig eszik valamit, de azért eszik, bár még nem láttam, de gondolom.. a hörcsögtál a ketrechez volt, kicsi, azt teletettem eledellel, vágtam apró zöldségkockákat is, de azokból egyet ha evett, a magokon se nagyon látszik. Kb. éjfélkor kel fel, éjszaka aktív, ás, rág, mászkál, hallom, de mikor felkelek 7-kor akkor újra alszik (kb. 5-6 között fekszik le aludni). Szóval reggel 6-tól éjfélig alszik, legalábbis délután biztos, délelőtt nem tudom, mert suliban vagyok. Két szintes ketrece van, az emeletre fel tud menni, de még egyszer sem ment fel magától. A kerekében szinté egyszer sem futott. Ő egész nap alszik, éjjel pár órát ás a forgácsban és ennyi. Normális, hogy ennyire nem aktív? Kicsit aggódom érte. Vagy lehet csak azért van, mert ehhez szokott? Kb. fél éves és ahol eddig volt nem volt kereke meg semmilyen igazából. Talán még új neki minden? Vagy miért ilyen?


2016. jan. 13. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak 2 napja hoztad el, simán lehet, hogy még rossz körülményekhez szokott.

A gyakorlatlan állattartók sokszor követik el a hibát, hogy bevágják az állatot egy kis helyre, majd azt mondják, "minek vennék neki nagyobbat, úgyis csak alszik". Persze, ha a helye csak arra jó...

Szóval én még nem aggódnék. Az is lehet, hogy nem foglalkoztak vele. A hörik jól tudnak alkalmazkodni a gazdi napirendjéhez, szóval én így estefelé a helyedben simán odamennék, szólongatnám, ha felébredt kivenném és játszanék vele, hogy átálljon. Persze csak türelmesen.

2016. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is csak gubbasztott a sarokban kb. két hétig, vagy aludt. Alig evett valamit és megfogni se lehetett. Aztán belejött, és most már nagyon sokat eszik, futkos. Szerintem meg kell szokni a helyét először.
2016. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még szoknia kell az új környezetet.

Mekkora kereke van? Mert minimum 20 cm-esnek kell lennie az átmérőjének!

Továbbá az olyan kereket szeretik legjobban amelybe mindkét oldalon bele tud menni.

2016. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azok közül, amikbe mindkét oldalon bele tudnak menni, sok veszélyes, mert beszorulhat (rosszabb esetben el is törhet) a lába.
2016. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ezt szokta csinálni halála előtt
2016. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!