Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom megtudni, hogy...

Honnan tudom megtudni, hogy kell aranyhörcsögöket pároztatni hogy egészséges utódok születhessenek?

Figyelt kérdés

Ha a tenyésztők nem segítenek, honnan tudjam meg? Nincs valami oldal, ahova le van írva hogy kell?

Senki nem tud ebben segíteni nekem? Nagyon fontos lenne számomra. Komolyan szeretnék foglalkozni velük és nem adnám el őket, én csak egy almot szeretnék egyenlőre összehozni saját részemre.


Előre is köszönöm, aki tudna ebben segíteni!


2016. febr. 1. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges. A tenyésztők nem véletlen nem adnak szaporítási tanácsokat, a tenyésztés ennél komolyabb dolog.


Tegyél le róla, inkább fogadj még örökbe, annyi höri van.

2016. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan tenyésztő, aki hajlandó segíteni, ha megfelelő állataid vannak (és persze legalább a pár egyik tagja tőle van:) - olyankor olykor még az esetlegesen felesleges kicsiknek is segítenek jó helyet találni.

Ha eddig nem volt szerencséd, érdeklődj másnál is DE! csak tenyésztésre alkalmas, párba rakható állatokat válassz szülőknek!

2016. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ahhoz, hogy mindet megtartsd majd akár 10-15 ketrec is kelleni fog! Nem olcsó mulatság!

A tenyésztők segítőkészek, de a szaporításban nem!

2016. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szaporítani akarsz, tenyésztésre alkalmas állataid kell legyenek, be kell tartani alapszabályokat (pl. évente max hány ellés nőstényenként, stb), és ismerned kell a hörcsögök genetikáját. Amíg ez nincs meg, addig még ha lenne is tenyésztő, aki segítene neked, az se teszi. Szóval állj neki genetikát tanulni.
2016. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es: nem azért, mintha nem lenne már így is elég hörcsög, DE! ha megtanulja a genetikát, betartja a tenyésztés alapszabályait és megfelelő állatokat pároztat, akkor miért is lenne a kérdező "szaporító"?

(Amúgy sajnos nem egy tenyésztő tevékenységén látszik, hogy nem tartják be:( )

2016. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szaporítónak hívom majdnem az összes kisállattenyésztőt, mert ezek az állatok rövid életűek, és kevés szűrővizsgálat áll rendelkezésre a különböző genetikai vagy nem genetikai betegségekre, így nem lehet őket megfelelően szűrni vagy családfát visszavezetni. Ezzel nem azt mondom, hogy a kisállattenyésztők nem végzik lelkiismeretesen a dolgukat, de a tenyésztő nálam legalább 3 generációra visszavezetett származási lapot és szűrővizsgálatokat jelent. Valószínűleg azért alakult ki ez bennem, mert a családom kutyákat tenyésztett úgy 10 évig, és a kutyákra azért komolyabb szabályok vonatkoznak, kisállattal már csak a kisállatok jellemzői miatt is nehéz megütni azt a szintet.
2016. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: a származási lap komolyan vételével teljes mértékben egyetértek. Az én szememben sem tenyésztő az, aki ezt nem teljesíti! Meg az sem, aki nem ismeri a genetikai alapokat, meg az sem, aki kizsigereli a tenyészállatait.

DE! a faj specifikussága, hogy tényleg nagyon korlátozott az állatorvosi háttér. (És amúgy sem megbízható, sokszor még kutyánál-macskánál sem (sajnos rengeteg a rossz tapasztalat), pedig azokat a fajokat már illene azért jobban ismerni.)

2016. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szaporítani akarok. Egyenlőre csak egy vemhes aranyhörcsögöt aki egészséges babákat hozna a világra és én mindenkiről gondoskodnék, igen akárhányan lennének mindegyiknek lenne ketrece megfelelő méretben...stb. Rá vagyok készülve. Régebben is volt már ilyen, tehát nem vagyok kezdő.
2016. febr. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!