Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig volt legtovább...

Mennyi ideig volt legtovább "szökésben" a dzsugitok? Hogy lett meg?

Figyelt kérdés
Csütörtök éjjel meglépett a terráriumából a dzsungim (kirágta a felső szellőzőt). Bárhol lehet a lakásban - eddig két helyiséget tudtam teljesen kipakolni - remélem, ma lesz időm átfésülni a nappalit is. Nektek mennyi idő volt a legtöbb, amennyi idő alatt nem lett baja? Hogy lett meg? (Ételes "csapdát" több helyre is tettem ki, meg szólongatom, de eddig nincs eredmény.) Aggódom:(

2016. febr. 13. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
3 évig. Csontváz volt, kamrában...
2016. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyan helyen lesz, ahol tud magának kuckót, fészket építeni. Nekünk egyszer a szekrényben volt, a pulcsikat rágta meg, egyszer meg egy cipőbe bújt bele, és telehordta mindenfélével. :D Szóval zárt helyen keresd, meg ruhaneműk között. És fülelj este, mert rumlisak, biztos csap valami zajt. :D És ne aggódj, jól van. :)
2016. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9 év alatt sok-sok pockom volt, egy se szökött meg soha.
2016. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a szólongatást felejtsd el, se nem kutya, se nem macska


rakj ki mindenhova pár szem magot, számold meg, hova mennyit tettél, és pár napon belül remélhetőleg elkezd fogyatkozni, így pedig könnyen megtalálható

vagy óvatosan pakold át a lakást

2016. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

1-es, ne is mondd, én is ettől tartok:(

4-es: egy korábbi hörim is ellógott egyszer, az olyan szelíd volt, hogy szólongatásra előjött:)) - de ez még nem régóta van meg

2-es: cipőkben, ruhák között néztem:) Hiába fülelek (füleltem tegnap éjjel is), csendes jószág

3-as: eddig nálam sem volt "jellemző"


Most azon igyekszem, hogy mindent feltegyek a földről, ami elég nehéz, mert rengeteg tárolóhely van a földön, igyekeztem a lakásban minden centit kihasználni... Csak a bútorok alá nem látok be sokszor (a legtöbb bútornak díszléce van elől, oldalt nincs rés, de hátulról az aljuk "nyitott", ott bemászhatott bármelyik alá, és nehezek, nem lehet őket csak úgy tologatni:(


Milyen "magasan" lenne érdemes keresnem? Vajon mennyire mászik jól felfelé? (Úgy általában tudom, hogy mire képes egy dzsungi, de azt is tudom, hogy tudnak meglepetéseket okozni...

2016. febr. 13. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem másznak magasra, ha nem muszáj. Szerintem alul keresd, még a szekrényben is.
2016. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Nekem is egyszer elszökött,de egy nap múlva vagy két nap múlva meglett.Én úgy találtam meg,hogy reggel öltözködtem,és hallottam valami motoszkálást a gép körül.Megijedtem hogy mi az,hogy valaki besurrant a lakásba,de rájöttem,hogy ez a höri lehet.Láttam a gép körül egy pici kis alakot elsurranni.Láttam hogy a höri az,és gyorsan odamentem,és valahogy elkaptam.
2016. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Próbáld meg azt,ha van a lakásban elektrpnikai eszköz,tv,vagy számítógép,vagy telefon(vezetékes),akkor azok körül keresd,vagy keresheted még a hűtők körül is.Vagy ha van valami spajz,vagy valami amiben étel,vagy valami ehető-iható van,legyen az keksz,nasi,teafűszer,vagy valamilyen fűszer,vagy valami növényi eredetű dolog azok körül nézd meg többször is,mert a höri nem egy helyben van,hanem mint MINDEN élőlény mozog ő is.Ahol már egyszer megnézted,ott nézd meg többször is,hátha ott van.
2016. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
De keresd este IS,mert éjjeli állat,este többet mozog,többet járkál,több az esélye hogy hamarabb meghallod a hangját,vagy kaparást,motoszkálást.Próbáld meg azt,hogy keresel egy olyan videót a telefonodon(ha van wifi vagy mobilneted),vagy a számítógépeden,vagy tableteden(ha van wifi vagy mobilneted),szóval keresel egy olyan videót,ahol dzsungáriai törpehörcsög hangokat ad ki.Hátha felfigyel a hangokra és felderíti hogy mi az.És tegyél a közelébe kaját,az mégjobban odacsábíthatja a jószágot.A videót többször játszd le,hátha előjön.
2016. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meglett:)

Éjjel hiába ültem le olvasni a földre tett ketrece mellett (amibe tettem ki kaját is), hangtalanul kilopta belőle a kaját egy fél méterre tőlem:S

Reggelre viszont beleesett egy másik ételes csapdába:)))

Köszi a segítséget!

Jó ötlet lett volna a videó, de nem ő az egyetlen dzsungi, így alapból volt fajtárs keltette zaj. A fűszeres ötlet viszont valóban remek volt, tettem az étel mellé gyógyfüves szénát is, hogy csalogassa az illata:))

2016. febr. 14. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!