Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kert védelme nyulak ellen?...

F.Eszty kérdése:

Kert védelme nyulak ellen? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tervezem hogy csinálok egy kertet a hobbimon. Mivel mindig nyulak járnak be így megdézsmálhatják a veteményt. Mivel kerithetném körül a kertet vagy van valamilyen növény amit ki nem álhatnak a nyulak?



2016. febr. 14. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7564580-k..

Már leírtuk ugye, hogy kerítsd körbe. Erre a célra bármilyen kerítés megfelel, akár a 150 forintos csirkeháló is. Amikor a nyuszid kiengeded, úgyis figyelsz rá, hogy ne tegyen kárt a kertben. Ha esetleg a vadnyulak ellen akarsz védekezni, akkor ugyanez a kerítésféle a megoldás, ami nem 100%-os biztonságot ad, de viszonylag hatásos lehet. 100%-os megoldás csak az lenne, ha az oldalkerítéseken kívül alulról-felülről is biztosított kiskerted lenne. Olyan növény pedig nincs, ami elriasztja a nyulakat. Van, ami mérgező nekik és amit ki nem állhatnak, de ezek nem űzik el őket, a mellette lévőt ugyanúgy megeszi.

2016. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyulak ellen bőven elég a 60 cm magas csibedrót is, De mivel oszlopra mindenképpen kell költened, tegyél inkább rendes drótfonatot. Növénnyel is tudsz védekezni, pl a cserszömörcét messze elkerülik, vagy a gyalogbodza bogyójának a levével is körbe locsolhatod a kertet.

De javaslom, előbb nézd meg alaposan, hogy valóban nyúl-e, mert az őznek is hasonló a kártétele.

2016. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek saját nyuszija van, ezért nem ajánlom, hogy a nyulak számára mérgező dolgokat tegyen a kertbe. Többnyire amúgy sem ijeszti el őket, egyszerűen kikerülik és a mellette lévő, ehető dolgot eszik (bár a házinyulak nem mindig, az agyontenyésztett példányok simán megeszik a mérgező dolgokat is).

Amúgy a 60 cm-t simán átugorják és a csirkehálót egy harapással szétharapják. Egy törpenyúl ugrik ált. 60-80 cm magasra, de van köztük, ami még magasabbra. Egy nagyobb nyuszinak a 80 cm nem akadály. Az enyém egyszer átugrott a 100 cm magas csirkehálón, persze ez sem hétköznapi dolog, de a 80-90 cm sima ügy a legtöbb nem törpe nyúlnak (meg néhány törpének is).

A drótvastagsága meg kb. fél mm, nagyon gyenge, nálam átharapták egyszer. Persze egy odatévedt vadnyúl feltehetően nem fog azzal szórakozni, hogy átrágja, de megtehetné. Kb. 1 mm vastagságtól nem tudják átrágni.

Ui.: nem kötekedni akarok a kettes válaszolóval, nem ezért írtam, csupán segítség céljából.

2016. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És mégis hol olvastad, hogy kérdezőnek nyulai vannak? Mert én sehol.

2. A nyúl simán átugrik a 60 centin, ha ki akar menni valahonnan! De ha be akar menni, nem ugrál. Ugyanez vonatkozik a csirkeháló átharapására is.

2016. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdező előző kérdéseiben olvastam..

Többek között abban, amit az 1. válaszomban belinkeltem.


Én is írtam, hogy egy vadnyúl feltehetően nem fog szórakozni azzal, hogy átugorja, aláássa vagy átharapja, legfeljebb ha nagyon éhes vagy nagyon kitartó, ami ritka. De hogy a saját nyuszija előbb-utóbb megteszi, arra igenis nagy az esély.

2016. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. Igen van nyulam de a hobbimon szeretnék kertet csinálni és nem a házunknál


2.igen biztos vagyok benne hogy nyulak

2016. febr. 17. 21:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Az otthoni kertet nem fogom befejezni akkor már érdemesebb a hobbin csinálni
2016. febr. 17. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!