Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ugye sok helyen olvastam, hogy húsvétra élő nyulat venni állatkínzás, mert csak az ünnep miatt veszik, és nem is tudják, hogyan kell gondoskodni egy élőlényről, és aztán csak kidobják az utcára. De szerintetek, ha már sok ideje készülök erre, és most gyűlt össze elég pénz, akkor ha én veszek nyuszit, akkor az is állatkínzásnak számít, mert ezzel segítem az ilyen eladók üzletét?
2016. márc. 26. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha felelősségteljesen tudsz róla gondoskodni akár 10 éven keresztül, akkor vehetsz nyugodtan nyuszit. De azt jó, ha tudod, hogy társas állatok, ezért alapból két nyusziban kell gondolkodnod (megfelelő mozgásteret biztosítva nekik).
2016. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, ha felelősségteljesen gondolkodva választasz állatot, mert amúgy is szeretnél egyet, és a húsvét mint ünnep csak egy alkalom rá, akkor természetesen nem.

Bár ebben az esetben én inkább tenyésztőtől választanék, nagyobb az esély, hogy egészséges állatot (állatokat) kapsz, tud hasznos tanácsokkal szolgálni, később is kérdezhetsz tőle, és egy tenyésztőt támogatsz, nem pedig az állatkereskedőt, aki ebből tényleg azt szűri le, hogy jó az, amit csinál:(, pedig az állatkereskedők 99%-nak meg kellene maradnia az állatfelszereléseknél, szerintem az is jó üzlet lehet.

2016. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban sok ideje készülsz rá és felelősségteljes vagy, akkor nem állatkínzás. Viszont ha valóban sok ideje készülsz rá, tudod, hogy semmiképp sem állatkereskedésből veszel, hanem tenyésztőtől. Azt is tudod, hogy nem egyes számban beszélsz róluk, hanem többes számban, mert minimum két nyuszit veszel, nem egyet.
2016. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én tenyésztőtől gondoltam, sőt, már ki is néztem egyet :)

Két kisnyulóra gondoltam.

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. márc. 27. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!