Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulat el lehet engedni az...

A nyulat el lehet engedni az udvaron, magára hagyva? Mennyi idos korától? Vissza lehet fogni könnyen?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok ezzel kacsolatban?
2016. márc. 29. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyha nem tud kiszökni, akkor igen.
2016. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Csak ha nem tud kiszökni, ésrra is vigyázz, hogy más állat ne tudjon az udvarra bemenni!
2016. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem! Illetve csak egy megfelelően elkerített részen, ami nem csak annyit jelent, hogy oldalról jól zárt a kerítés. A nyulak (üregi nyulak) seperc alatt kiássák magukat a kerítés alatt (a ragadozók meg be..), ha úgy tartja kedvük, ezért alulról is biztosítani kell. Ha 1 méternél magasabb a kerítés és nincs a közelében semmi magaslat, ami lépcsőt nyújtana, akkor kiugrani bár nem tud, de mindenféle ragadozó bejuthat (macska, kóborkutya, róka, nyest, ragadozó madarak) és könnyen végezhetnek a nyuszival. Ezért felülről is biztosítani kell. Ha alul-felül és oldalt zárt helyre ki tudod engedni az udvarban, akkor ott magára hagyhatod. A zárt rész viszont nem egy textilhálót vagy csirkehálót jelent, mert az semmit sem ér. Ha drót a háló, akkor legalább 1 mm vastag drótból kell készüljön és 2 cm-nél nem lehet nagyobb a luktávolság. Csak így biztonságos.

Nem érdemes kísérletezni azzal, hogy mondjuk egy csirkehálót meddig bírja. Sajnos én megtettem korábban, mondván úgysem én leszek az a szerencsétlen, akinek peche lesz. Hát de, kétszer is. Egyszer egy nyest harapta szét, egyszer egy kóborkutya fúrta át magát valahogy. Mindkét eset egy-egy nyuszim életébe került.. Azóta felfogtam, hogy nem érdemes kockáztatni, megcsináltam mindent biztosra, így már évek óta nincs probléma abból, ha a nyuszik felügyelet nélkül szabadon vannak az udvarban.

Nagyjából így fest már a mi udvarunk is:

[link]

A lényeg, ha te nem tervezel ilyen állandó kinti helyet neki, akkor csak felügyelettel engedd ki. Ha olalról körbe van kerítve rendesen az udvar, akkor kiengedheted, ha vele vagy, mert akkor látod, ha ki akarná ásni magát vagy esetleg kiugrana,meg tudod akadályozni, ahogy a ragadozóktól is meg tudod védeni.

Befogni attól függ, hogy nehéz-e, hogy milyen kapcsolatot alakítottál ki vele. Az enyémeket, mivel jönnek már utánam, könnyű behozni. Követnek. Ha mégsem, finom falatokkal vissza tudom hívni őket. Korábban, mikor még nem annyira bíztak bennem, igen nehéz volt beterelni őket a helyükre, de azért megoldható volt.

2016. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mi nyuszinkat pár hónapos korától kiengedtük néha, most már gyakorlatilag folyamatosan kint él. Egy nagy kutya a társasága, ő "vigyáz" tulajdonképpen a nyúlra, mert mellette kizárt, hogy róka, nyest, macska vagy egyéb bejöjjön. A kutya nem bántja a nyulat.

A kerítést meg kellett erősíteni pár helyen, de mivel van egy rész a kertben, ahol lehet szabadon áskálódni, a nyúl szerencsére nem a kerítés alatt éli ki az ösztöneit.

Néha, ha vissza kell zárnunk, némi noszogatásra magától visszamegy. Nagyon okos.

Egy a gond, hogy a kertészkedést jelentősen megnehezíti...

2016. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!