Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam elkezdett ásni egy...

Viktoe111 kérdése:

A nyulam elkezdett ásni egy lyukat, ez miért van?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy ketrecben volt a nyulam, egy oroszlánfejű törpe nyúl, már sajnáltam h egész nap a ketrecben van, ezért csináltam neki egy kis elkeritett rész reggeltől estig kiengedem. De elkezdett egy lyukat ásni reggel óta kb. olyan fél métert ment le. Ez mitől van? azért mert vemhes talán? keresi a helyét? 17. napban van és ugye a 30-31 napon fialnak, és én úgygondoltam keresi a megfelelő helyét a fialáshoz!
2016. ápr. 2. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül azért, mert vemhes, egyszerűen az ösztöneiben van, hiszen a vadonban a nyulak üregekben élnek. De felügyelet nélkül ne engedd, hogy kint legyen, mert könnyen kiássa magát a kerítés alatt!
2016. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, ha sértő, de: mi a fenéért szaporítod a nyulakat, ha még ennyire alapvető kérdésre sem tudod a választ?

Azért ás gödröt, mert üregi nyúl. Üregekben él, ezt szereti, az ösztöneiben van, koptatja a karmait, jó elfoglaltság és megnyugtatja. Minden nyúl szeret ásni. igazából az lenne a jó, ha még a bent tartottaknak is lenne lehetősége (pl. egy láda földdel) mert jót tesz neki minden téren. A kint tartott nyulak lakhelyét pedig azért (is) kell mindenképpen rögzíteni alulról (pl. föld alá ásott dróthálóval) hogy ne áshassa ki magát, mert seperc alatt megteszi.

2016. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet a láda homok.Nekem is oroszlán fejű törpe nyulam van. Ő az ülőkénkre terített szőrbe kapar állandóan.És nem lehet vemhes,mert bak.Az ösztöneiben van.
2016. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!