Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a menyéttel?

Mit csináljak a menyéttel?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Bárányokat tartunk a kertben és az egyik takarmányos hordóba egy kis menyét belemászott és nem tud kijönni.

(elviekben menyét ,de soha nem láttam még. Barna alapon fehér has hosszúkás vékony testalkat[még a nyestre gondoltam]). Azt olvastam ,hogy előszeretettel fogyasztanak tojásokat és kisebb emlősöket ,illetve képesek autók kábeleit is elrágni.

Mivel még sosem találkoztam ilyen fajta állattal ezért a segítségeteket kérném ,hogy mit ajánlotok.

Engedjem csak úgy el? Vagy próbáljam befogni (bár utána ott a kérdés ,hogy megint mit csináljak vele.)

Avagy a legdrasztikusabb módszer ,hogy "ártalmatlanítsam"?


Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.



2016. ápr. 17. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Engedd ki,had menjen. Bárányoknak egyáltalán nem árt,apró rágcsálókat fogyaszt ,esetleg kiscsirkét,de ha az nincs nektek akkor nem okoz gondot..
2016. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

[link]


Bár ez a recept ürgéhez van,de a menyét húsával is helyettesíthető.

Fontold meg,nekem nagyon ízlett úgy :)

2016. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Engedd el szegényt :)
2016. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tedd be egy akváriumba...engedd félig vízzel. 1 nap után kösd át egy befőttes gumival az állatot. 3. nap szerezz mellé egy kecskét.
2016. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el.
2016. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nincs apró szárnyasotok, akkor hasznos. Egereket pusztítja.

Nálam is van a terményesbe.

2016. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Engedd el. Ne bántsd.
2016. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
84%
Engedd el, minél gyorsabban! Gyors az anyagcseréje, nagyon rosszul bírja az éhezést és a stresszt. Magyarországon védett, és elég ritka is. A sok rossz amit olvastál valójában a nyestre vonatkozik, csak nagyon sokat keverik a két állatot. Az igazi menyét ártalmatlan, nem rág autókábelt és nem tesz kárt a háziállatokban. Sőt, kifejezetten hasznos mert főleg egereket és más apró kártevőket eszik.
2016. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Engedd el, mert még odahívja a menyét is :)
2016. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben megbizonyosodtam, hogy tényleg mennyét ami ártalmatlan ezért szabadon engedtem. Szerencsére egészségesnek tűnt és jó érzés is volt menni hagyni. Remélem tényleg jótékony és hogy még találkozunk.
2016. ápr. 17. 18:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!