Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm megeszi a kakiját,...

A hörcsögöm megeszi a kakiját, ez normális?

Figyelt kérdés
Ma odamentem a hörimhez, és azt láttam, hogy a kakiját eszi. Ez normális? Miért csinálja?

2016. júl. 28. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem adsz neki elég kaját, és a székletéből próbálja meg újrahasznosítani, amit egyszer már megevett.
2016. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig van bent neki friss zöldség, magkeverék (Versele Laga Hamster nature), hetente néhányszor kap lisztkukacot is
2016. júl. 28. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valami vitaminhiánya van. Változatosan adj neki mindig másik zöldséget minden nap. Ne csak lisztkukacot kapjon fehérje gyanánt, hanem sajtot, natúr túrót, főtt tojásfehérjét, gyászbogárlárvát. A versele laga elég sok vitamint tartalmaz, biztosan nem azzal van a gond.

Mindig van előtte kaja?

2016. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj miatta. Viszont inkább hamster complete kellene neki, az jobb táp, :)
2016. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, mindig van előtte kaja, minden nap más zöldséget kap. Sajtból, tojásfehérjéből és ilyenekből mennyit szabad adni neki, hányszor egy héten?
2016. júl. 28. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Fehérjét 2-3 naponta kell adni a hörcsögnek. Egyben kell adni annyit, hogy egyszerre megegye, ne pakolgassa, mert könnyen berohad. Én egy kisujjkörömnyi darabot szoktam adni mindenből. Írok egy példát.

1-jén főtt tojásfehérjéből kap egy kisujjkörömnyit

3-án 1-2 db lisztkukacot

5-én egy gyászboráglárvát

8-án egy kisujjkörömnyi falat túrót

És így tovább. Itt egy nagyon jó oldal, ami összegzi, mit lehet adni neki:

[link]


Plusz csatlakozz be Facebookon a Hörcsög imádók :) nevű csoportba, minden magyarországi tenyésztő tag, és rengeteg hobbitartó van, bármit kérdezhetsz, adhatsz tanácsot másoknak, eladó hörcsögcuccokat tehetsz ki. Nagyon jó kis közösség. :)

2016. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában nem eszik, hanem egy félig hanyattfekvő-ülő helyzetben békésen szedegetik ki a fogaikkal (mi mással...) a fenekükből.

Amennyiben mégis megeszi, akkor 2 oka lehet.

1. Olyan eledelt kap, amelyet mesterségesen ízesítettek, vonzóvá tettek az állatnak. Ezek az anyagok a tápcsatornán való áthaladás során nem bomlanak el, azaz ami kijön hátul, az továbbra is csábítóan fog illatozni.

2. A hörcsögök rengeteg olyan növényi anyagot esznek, melyek tökéletes feltárásához a vastagbélben található baktériumok munkája kell. Viszont a tápanyagok felszívódása egy ezt megelőző bélszakaszban, a vékonybélben folyik. Így ilyen típusú táplálékoknál még 1x "átküldi" a rendszeren a "cuccot".

2016. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy a 2. miatt, mert nem egyfolytában eszi, csak néha
2016. júl. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!