Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám a nyuszimat...

Mivel tudnám a nyuszimat szórakoztatni?

Figyelt kérdés
8 hónapos a törpenyuszim.Ugye csütörtökön elkezdődik a tanév és eléggé unatkozni fog délelőtt amíg nem vagyok otthon.Amikor megjövök kiengedem, és kint van 10-11 óráig (este).Nem tudom mivel foglaljam el addig a 6-7 óráig amíg iskoláb
2016. aug. 27. 11:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat véletlenül kiírtam előbb:Szóval amíg iskolában leszek.Nincs társa, mivel nagyon harcias természetű, és félünk hogy nem fogadná el a társát.Ivartalanítással próbálkozunk, meg is van az időpont.Szóval milyen elfoglaltságot találjak ki neki?
2016. aug. 27. 11:13
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A nyuszik pedig erősen társas lények ha barátságosak, ha harciasak. Egyébként miből gondolod, hogy harcias?
2016. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésemre válaszoltál.Ismerem a nyula at és tudom hogy harcias természetű és vad, nem tűr meg maga mellett senkit.Gyakran még engem sem.És meg tudom állapítani hogy szüksége van-e társra vagy sem.
2016. aug. 27. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, nekünk is pont ilyen a nyuszink! Nagyon domináns, a saját tükörképére is támad, ráadásul az ivartalanítás ellenére is borzasztóan territoriális, néha még tőlünk is védi a területét, így meg sem mertük próbálni, hogy hozzunk neki egy társat. Rengeteg videó kering a neten, hogy domináns nyuszi hogy "szokik" össze más nyuszikkal, én nem kívánom a saját nyuszinknak a véresre tépett füleket... Ráadásul, ha még nagy nehezen és harcok árán el is viselné a másikat, a másik nyuszi sosem lenne boldog mellette, érezné, hogy csak megtűrik, így nagy nehezen úgy döntöttünk, hogy inkább éljen velünk boldogan és egykén, minthogy állandóan harcban kelljen állnia egy "társsal".


A kérdésedre válaszolva, nálunk napközben egyedül van, de ez nem is probléma, hiszen ők napközben alszanak :) Ahogy hazaérünk az egyetemről/munkából délután, kiengedjük, és kinn lehet egészen késő estig, amíg le nem fekszünk, így ő is kimozgatja magát, és a másnap délelőttöt átalussza. Meg is tud sértődni, ha napközben otthon maradunk és zavarjuk az alvását :)

2016. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Hát igen nálunk kb. ugyanez van.Valószínűleg ő is egyke marad.Nem örülne egy társnak.
2016. aug. 27. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:

ivartalanítva van? milyen nemű?

mindenképpen kéne neki társ. a harcias természet érdekes mód az egyedül tartott nyulaknál jön elő..vajon miért??

össze kéne szokatni egy másik nyuszival. akkor nem lenne baj,hogy nem vagy mindig otthon. te úgy sem tudsz olyan társaságot adni,mint egy másik nyúl

2016. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fordítva van az ok-okozat, és azért vannak egyedül, mert nem tűrnek meg társat? ;)
2016. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Márpedig a kérdésedre a válasz, hogy szerezz neki társat. Nincs olyan nyuszi (akármilyen domináns is), ami ne fogadna el maga mellé egy másik nyulat. Ha így van, az ember csinálja rosszul.

Ivartalanítás után egy szintén ivartalan, ellenkező nemű társsal próbálkozz semleges helyen és ne fokozatosan, hanem egyből kerüljenek egymás mellé, ne válaszd el őket, hagyd, hogy lerendezzék a rangot. Ez lehet 1 óra, lehet 1 hét vagy 1 hónap vagy még több, de ne add fel. Ha neked durva is, hogyha verekednek, az nekik normális teljesen.

Olvasd ezt el:

[link]

Egyedül soha nem fogja igazán jól érezni magát, bárki bármit mond.

2016. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!