Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » :( Szerintetek fájhat egy...

:( Szerintetek fájhat egy tengerimalacnak ha vágják a körmét? Vagy csak fél:(?

Figyelt kérdés

Nem tudom, két tengerimalacom van , az egyik engedi :) Neki szépek is a körmei, de a másik nem szinte képes még megfulladni is inkább csak hagyjam abba:8 és nagyon idegesít:( nem engedi még a hátsókat letudom vágni, de a többit nem és már kedz elhajlani neki, hihetetlen nagy hisztit levág, kelll neki 15 perc mire lenyugszik :(


mit csináljak vele?


am nem hiszem h fájhat hát nekünk sem fáj xD

a másik meg tudom hogy kell vágnio a körmé és hogy meddig.


Próbáltam már mindent, de semmi ötletem:( nem akarom h baja legyen 2 körbe van vissza hajolva, ha sikerülne levágnom újra egyenes lenne, de hát képtelenség


Esetleg vmi ötlete van vkinek?:(


irjatok köcce.


2010. ápr. 24. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj neki, had hisztizzen, vágd le neki nyugodtan, majd megnyugszik. Esetleg adj közbe neki valami kaját.
2010. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az előbb próbáltam,a hátsókat sikerült, de ennyi, most meg vigasztalom:( ez borzalmas ,de már kezd megnyugodni:) juj volt olyam amikor sikerült az eslőket is a 8-at egy hónap altt sikerült csak levágni XD addigra kezdhettem előről.


gondoltam elviszem állatoroshoz, de attól is kiakad.


Szerintetek adhatna neki vmi altaó féleséget:D hogy megnyugidjon, vagy ilyenért nem adnak?

2010. ápr. 24. 10:25
 3/10 A kérdező kommentje:
adtam neki füvecskét, mert az a kedvence :( de akkor sem engedte
2010. ápr. 24. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát valahogy a csecsemőket is rászoktatják, pedig eleinte ők is tiltakozni szoktak. Ha nem muszáj, szerintem ne gyógyszerezd, nem tesz jót neki, inkább csináljátok ketten, valaki fogja le. Előbb-utóbb megszokja :)
2010. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

itt a 3adik oldalon van a körömlevágásról írva :)

2010. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az altatót én sem javaslom,semmiféleképpen,bár az is biztos,hogy egy ilyen kisállatnak mindenfajta nagy stressz akár az életébe is kerülhet.Az én nyuszim szíve is majd kiugrik a körömvágási ceremónián.Csináld segítséggel mindenképpen,és próbáld meg letakarni a művelet alatt egy sötét anyaggal,jobban fogja viselni(remélhetőleg).
2010. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszii mkinek, minden megpróbálok :)
2010. ápr. 24. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát megértelek teljesen, mert az én malacom is dettó úgy viselkedik, mint ahogy leírtad a tiédet.. Nem lehet megfogni (mármint csak körömvágásnál, amúgy szokott kézhez jönni, hagyja simizni magát..amikor olyanja van:D). Én a párommal próbáltam lefogni, de max. 2 körmét sikerült levágnunk. Én úgy hidalom át ezt a problémát, hogy a tesóm barátnőjéhez elviszem és levágja ő tökéletesen. Nem értem ezt se, mert ő is u.úgy fogja meg a malacot mint mi, de nála mégis ott marad és viszonylag nyugodtan. Nem ad neki enni se, csak simizgeti. Tehát próbálj meg valakit megkérni, aki szintén szereti az állatokat, hátha neki sikerül. De ha nincs senki ilyen a közeledben, vidd akkor állatorvoshoz.. A doki biztosan tudja majd a módszert, mit kell csinálni, hadd nyafogjon a malac.. Gyerekek is hisztiznek, ha nem úgy van valami ahogy ő akarja.. majd elmúlik. Ennyit tudok rá mondani. De tényleg intézkedj sűrgősen, mert ha már bekunkorodik a körme az nagyon nem jó..

Sok sikert! És ha gondolod, amikor sikerült levágni, akkor írd meg, kíváncsi vagyok.

2010. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és konkrétan a kérdésedre is válaszolok: nem, nem fáj neki, ha vágják a körmét. De ha egy bizonyos pont alatt bevágsz neki, az igenis hogy fáj, sőt vérezhet is, mert onnantól erek vannak. Olvasd el azt a linket, amit az egyik előttem szóló írt. Ott ez is le van írva, hogy meddig vághatod, bár gondolom ezeket tudod.

Előző kommentelő voltam.

2010. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Syoka, kösszike:)))


Am érdekes, mert ez a hiszti csak körömvágásnál van főleg az eslő négy, am nem ilyen képes órákig ellenni az ölembe:) vagy kezembe.


ugye irtam hogy sikerült levágnom a hátsókat:)

Ma megkértem anyát hogy fogja le őt , letakartam a fejét :) teljesen nyugodt volt, szépen levágtam neki, most egyenesek a körmei, a végén már kicsit ficánkolt, de sikerült:) Köszii hogy irtatok , aranyosat vagytok, pusziikka.

2010. ápr. 26. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!