Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen körülmények mellet...

Ilyen körülmények mellet tarthatok hörcsögöt vagy inkább ne könyörögjek anyának?

Figyelt kérdés

Szóval 12 éves lány vagyok és van egy kutyánk aki egy bichon havanese. Szépen gondját viselem de nem az enyém hanem családi kutya így nem csinálok mindent én. Namost régen volt szintén kutya mellett egy hörcsögünk akinek szintén gondját viseltem csak pici voltam és nem tudtam mindent pl ketrecet egyedül kitakarítani egy 7 éves nem tudja.


40 cm hosszu két szintes ketrec lenne 2-3 naponta ki lenne véve szaladgálni egy elkerített részen. Már elolvastam ezt ebből mindent szóval nagyon sok mindennel kapcsolatban képbe vagyok : [link]


De van egy apró bökkenő,ami miatt anya nem engedi:


Mi nyáron minden hétvégén vagy van hogy esetleg 3-4 napra elutazunk,ilyenkor nem tudnánk etetni. Ősszel / tavasszal csak majdnem minden hétvégén télen sose. Egy hörcsögnek így milyen lenne ? Ja amúgy törpehöri lenne nyilván :)



2016. nov. 2. 17:34
 1/6 anonim válasza:
100%
Esetleg megkérheznéd az egyik barátodat hogy amíg ti távol vagytok vigyázzanak rá. Ilyenkor mikor elutaztok a kutyát viszitek magatokal vagy rá ki vigyáz? Nekem is volt kislány koromban hörcsögöm mikor mi elutaztunk egy nagy almát taktunk be a ketrecébe és sok élelmet. 1hétre mentünk. Nem volt semmi baja mikor hazaértünk még maradt is neki a kajaból
2016. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a kiskutyát visszük igen hát azért nem akarjuk szegény hörcsögöt minden hétvégén autóba ültetni mert az neki is stressz lenne meg a rokonok se örülnének neki hogy minden hétvégén tessék itt egy hörcsög
2016. nov. 2. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-4 napnál nem mentek többre, akkor addig még kibírja a hörcsög, ha elég kaját kap. Ennél több idő esetén kérj meg valakit, aki eteti vagy vigyétek magatokkal.

DE a ketrec nagyon pici! Törpének is 80x40 cm kellene minimum. Ameddig ez nincs meg, addig ne vegyél hörcsögöt.

2016. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben akkor veszünk új ketrecet is
2016. nov. 2. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

A hely pici, főleg a 3-4 napos egyedül hagyás miatt. De a hörcsögök remekül elvannak egyedül, így lelki gondjai nem lesznek, emiatt ne aggódjon anyukád. A hörcsögök kifejezetten azok az állatok, akik télire eleséget gyűjtenek, így nem fogja ész nélkül befalni azt, amit a távolléted előtt többletként adsz neki - elraktározza egy biztonságos sarokban. Arra figyelj, hogy erre az időszakra romlandó, penészedő kaját ne adj neki, mert a többi közé keveredve tönkreteheti. De adhatsz neki egy kicsi egész almát, vagy sárgarépát egészben, amit nem tud bevinni a fészkébe, csak rájár. Természetesen egy nagy űrtartalmú önitató elengedhetetlen (nem azért kell nagy, mert sokat iszik, hanem a nagyobb mennyiségű víz nehezebben poshad meg).

Tehát éppen jó állatfajt szeretnél :)

2016. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

őszintén szólva én ilyen hetirend mellett nem vállalnék be állatot.

ha az év nagy részében 2-4 napot elutazol hetente, az nagyon sok szerintem .

még egy hétvégére ha otthon hagyod egyedül oké,de rendszeresen és több napra is szerintem felelőtlenség lenne.

oké,hogy raktározik a hörcsög meg minden, de 3-4 nap sok szerintem . én nem hagynám otthon ennyi időkre. bármi baja lehet(kiszökik,elfogy a kaja,kiömlik a vize,beleakad valamibe)

a meglévő ketrec meg kicsi. egy kb dupla ekkora terráriumot ajánlok,ha mégis az állat mellett döntötök.

2016. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!