Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel lehet elűzni a ház...

Mivel lehet elűzni a ház közeléből a denevéreket?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, valahova beköltöztek a hézagokba. Szürkületkor szinte rajzanak, baromi idegesítőek.
2008. okt. 8. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Autós boltokban lehet kapni ultrahangos vadriasztót, ez szerintem a denevérek "ellen" is hatásos lehet.
2008. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Szeintem nemkéne elriasztani (Bár tudom nem ez a kérdés) De nembántanak ők senkit se. Inkább örülj neki, hogy valami pusztítja a rovarokat. És a hajadba se megy bele. Inkább húzd el a függönyt, vagy hallgass zenét, akkor nemhallod, és nem is látod őket. És amúgy aranyosak is.
2008. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%
Minálunk pont az ablak feletti illesztésbe fészkelték be magukat. Czinczogtak mint a lóizé, és hajnalra ujjnyi vastag szemét volt a párkányunkon. Aztán leszigetelték az egész házat, betmenék eltűntek, azóta q nagy sáskák, darazsak meg egyéb szarok jöttek be az ablakon. Nincs ami irtsa. Én már hiányolom őket. Próbáld őket elviselni, megéri.
2008. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még tesztelhetik egy kicsit a tűrőképességemet "betmenék", aztán ha nem tudunk együtt élni, irány az autós bolt..... :-)
2008. okt. 9. 07:44
 5/13 anonim ***** válasza:

a denevér védett állat, ráadásul hasznos is: felzabálja a repülő rovarokat nyáron, cserebogár, dongó, méh, darázs, stb.

még több róla:

[link]

2009. jan. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Örülök neked kedves utolsó válaszoló!

Költöztess a lakásodba denevéreket és pl. békákat is, mert azok is védettek! Remélem egerek és patkányok is tanyát vernek nálad és majd kézzel (óvatosan, nehogy sérüljön a kis lelkiviláguk) megfogod őket, adsz nekik enni is, aztán vissza helyezed őket a természetbe!

A szemellenzőt is levehetnéd időnként!

2009. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hát ez az előttem lévő milyen vicces:) ki beszélt itt beköltöztetésről...
2009. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is szeretem az állatokat, de attól még nem tűröm, hogy esténként a hajamba ragadjanak, és kiverjék mélyrepülésben a 3.5 éves kisfiam szemét. 10 emeleten lakunk, nem jellemző, hogy kártevők fészkelnék be magukat hozzám, úgyhogy ha lehet, a denevérek is költözzenek inkább máshová. Ősszel úgy elszaporodtak, mint még soha, 6 éve lakunk itt, de korábban egyet sem láttam, októberben meg nem lehetett tőlük szürkületkor az utcára lépni, olyan alacsonyan repültek, és valahogy még az oly híres "navigációs rendszerük" sem működött, nem egyszer szemtanúja voltam, hogy a járókelőknek nekirepültek, sőt, az egyiket szemen találta egy. Hát én köszönöm, ebből nem kérek, akármennyire védett. Nem pusztítani akarom őket, hanem ahogy a kérdésben is írtam, elűzni. Nem ugyanaz.
2009. jan. 18. 10:13
 9/13 A kérdező kommentje:

Minden esetre az alábbi linket képekkel ajánlom szíves figyelmetekbe..... Ja, és mellesleg, Nyíregyházán lakunk..... Én valahogy nem örülnék neki, ha ezt látnám egy nap a házban....


[link]

2009. jan. 18. 10:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Én örülnék denevéreknek, olyan aranyosak és megfogják a rovarokat. Kis szőrös verebecskék.
2009. júl. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!